Ďalšia tranža pre Grécko je podľa Angely Merkelovej ohrozená

Angela Merkelová, Nicolas Sarkozy
Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Nicolas Sarkozy si potriasajú ruky po tlačovej konferencii v Berlíne Foto: SITA/AP

BERLÍN 9. januára (WEBNOVINY) – Bez rýchleho pokroku v otázke reštrukturalizácie gréckeho dlhu nebude možné uvoľniť Aténam ďalšiu časť zo súčasného záchranného programu. Vyhlásila to v pondelok nemecká kancelárka Angela Merkelová.

„V otázke dobrovoľnej reštrukturalizácie gréckeho dlhu musíme vidieť pokrok,“ povedala Merkelová v Berlíne na spoločnej tlačovej konferencii s francúzskym prezidentom Nicolasom Sarkozym.

„Z nášho pohľadu musí byť druhý program pomoci pre Grécko, vrátane tejto reštrukturalizácie, hotový rýchlo. Inak nebude možné Grécku vyplatiť ďalšiu tranžu“. Merkelová dodala, že o Grécku bude rokovať aj so šéfkou Medzinárodného menového fondu (MMF) Christinou Lagardeovou, s ktorou sa stretne v Berlíne v utorok.

Angela Merkelová a Nicolas Sarkozy sa zároveň vyslovili za čo najskoršie zavŕšenie rokovaní o medzivládnej dohode o rozpočtovej zodpovednosti, ktorá vzišla z decembrového summitu EÚ. Cieľom je, aby mohli členské štáty rozpočtový pakt podpísať 1. marca, povedala nemecká kancelárka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováNicolas Sarkozy