Ďalším singlom kapely Beady Eye bude pieseň Shine A Light

Beady eye
Obal albumu BE od britskej skupiny Beady Eye. Foto: beadyeyemusic.com

BRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) – Druhým singlom z nového albumu BE (2013) britskej kapely Beady Eye bude skladba Shine A Light.

Formácia, na čele ktorej stojí Liam Gallagher, plánuje singel vydať 19. augusta.

Obal singla tvorí fotografia polonahej ženy, ktorej autorom je Harry Peccinotti. Ten je známy svojou prácou na svetoznámych kalendároch Pirelli v rokoch 1968 a 1969. Ženou na fotke je jeho vlastná manželka. Podobná fotka je pritom aj na obale samotného albumu BE.

Beady Eye vznikli v roku 2009 po rozpade legendárnej skupiny Oasis, kde spolu s Liamom pôsobil aj jeho brat Noel. Debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011. Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On.

Autorom piesní na debute je Liam spolu s Andym Bellom a Gemom Archerom. Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall. Druhý album Beady Eye s názvom BE vyšiel 10. júna a kapela sa s ním chystá aj na turné, ktoré odštartuje 7. novembra koncertom v Dubline.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam Gallagher