Dan Bárta a Illustratosphere absolvovali fotenie na Záhorí

Bez názvu
Spevák Dan Bárta Foto: SITA/Michal Burza

Štyridsaťtriročný Dan Bárta je známy aj z pôsobenia v už v nefungujúcich kapelách Alice či Sexy Dancers, ale tiež aj vďaka spolupráci s formáciou J.A.R. či Robert Balzar Trio. Účinkoval napríklad v muzikáloch Jesus Christ Superstar alebo Evita a takisto vo filmoch ako napríklad Kytice (2000) či Jarmareční bouda z roku 2009.
BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) – Český spevák Dan Bárta a jeho kapela Illustratosphere nedávno absolvovali fotografovanie na Slovensku. Fotografie, o ktoré sa postaral Jakub Klimo, hudobníci použijú na pripravovaný album.

“Nemôžem povedať, že by som pre fotografovanie nemohol od radosti zaspať . Mieril na mňa fotoaparát a ja som sa tváril krajší ako som, múdrejší ako som a tiež mladší ako som. Mám rád, keď je fotograf neviditeľný a ja si robím, čo chcem. Je ale fajn, že občas nazbieram odvahu k tomu, aby som dal možnosť ľuďom vidieť ma takého, aký nie som, čiže krásny, inteligentný a mladý,‘‚ vyjadril sa Bárta.

Jakub Klimo vybral ako miesto fotenia piesočnatú plochu na Záhorí, kde vykopal s pomocou bagra jamu, v ktorej muzikantov fotil. “Len sme sa o tom po prvý raz rozprávali a hneď som si to celé v hlave predstavil. Také prepojenie civilizácie, púšte a prachu. Zrazu som ich videl všetkých v oblekoch a zahrabaných v piesku,“ povedal Klimo a dodal, že obsluhovanie bagra bolo preňho prirodzené, pretože ho podobné stroje veľmi fascinujú.

Bárta tiež priznal, že na pripravovaný album, ktorý by mal vyjsť na jeseň, majú hotové už tri skladby. “Máme už dokončené skladby Languages, Pruhy a pieseň s názvom Romantik Lyrik. Niektoré veci ešte treba doladiť, aranžmány, hudbu a technické detaily,“ dodal.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z webovej stránky www.csfd.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan Bárta