Dan Bárta nahral album Maratónika a pripravuje turné

Dan Bárta
Dan Bárta Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Termíny slovenskej časti turné:

21.10. – Bratislava – Ateliér Babylon

24.10. – Levice – CK Junior

25.10. – Lučenec – mestská tržnica

27.10. – Trenčín – Piano Club

28.10. – Banská Bystrica – záhrada CNK

29.10. – Vranov nad Topľou – Mestský DK

30.10. – Michalovce – Mestské Kultúrne Stredisko

31.10. – Košice – historická radničná sála

03.11. – Nitra – Synagóga Nitra

24.11. – Trnava – Kino Hviezda

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Český spevák Dan Bárta nahral album s názvom Maratónika. Na novej štúdiovke sa podieľala aj kapela Illustratosphere, ktorá funguje v zložení Filip Jelínek, Robert Balzar, Miroslav Chyška a Jirka Slavíček.

O texty sa postarali okrem Bártu aj Alžběta Plívová a Dan Stomierosky.

“Album sme nahrali u nás v štúdiu a produkovali sme si ho sami – zásadne mám hlavné slovo ja s Filipom Jelínkom a Mirkom Chyškom. Hudbu sme tvorili všetci spolu, najmä s Filipom v rôznych stupňoch kooperácie. Ostatní chalani mali hudobné pripomienky. Mirek Chyška väčšinou aranžoval a Robert sa podieľal na harmonickom dolaďovaní. Na nahrávanie sme dohliadali striedavo. Filip sa zameral na formálnu stránku, ja na obsahovú, Mirek na zvuk a Robert s Jirkom na remeselnú stránku,“ vysvetlil štyridsaťtriročný hudobník.

Album Maratónika bude obsahovať desať skladieb a muzikanti ho predstavia aj na pripravovanom turné, počas ktorého odohrajú na Slovensku a v Česku 36 koncertov. “Na slovenské publikum sa tešíme, je dobré. Sme radi, že máme fanúšikov a fanúšičky aj na Slovensku a budeme hrať, ako by to malo byť posledný raz v živote,“ dodal Bárta, ktorý už prednedávnom prezradil, že na albume sa budú nachádzať skladby Languages, Pruhy a Romantik Lyrik. Vstupenky na koncerty sa dajú kúpiť prostredníctvom portálu Predpredaj.sk a v sieti Ticketportal.

Video: Dan Barta & Illustratosphere – Městem

Dan Bárta je známy aj z pôsobenia v už v nefungujúcich kapelách Alice či Sexy Dancers, ale tiež aj vďaka spolupráci s formáciou J.A.R. či Robert Balzar Trio. Účinkoval napríklad v muzikáloch Jesus Christ Superstar alebo Evita a takisto vo filmoch ako napríklad Kytice (2000) či Jarmareční bouda z roku 2009.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan Bárta