Dan Bárta predvedie na Tribute to Freedom nové skladby

Dan Bárta
Český spevák Dan Bárta. Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Český spevák Dan Bárta prezradil, že na piatom ročníku podujatia Tribute to Freedom, ktoré sa bude konať 3. augusta na hrade Devín, plánuje zahrať aj nové skladby.

Sprevádzať ho bude kapela Illustratosphere v zložení Filip Jelínek (klávesy, trombón, perkusie), Robert Balzar (kontrabas, basgitara), Míra Chyška (gitara) a Jiří Slavíček (bicie).

„Zahráme určite najmenej tri nové skladby. Pracujeme na novom albume a chceme ho ľuďom predstaviť. Takisto aj dostať ho do rúk, krkov a prstov. Samozrejme, predvedieme taký prierez celou našou tvorbou,“ povedal spevák.

Priznal tiež, že sa na vystúpenie veľmi teší. „Keď sa niečo odohráva na hrade Devín a ešte sa to volá Tribute to Freedom, nie je možné sa netešiť. Budeme hrať, až sa bude Devín zelenať,“ dodal.

Video: Dan Bárta & Illustratosphere – Moje vina

Tohtoročným headlinerom Tribute to Freedom bude nemecká speváčka Jennifer Rush, ktorá sa preslávila najmä skladbou The Power Of Love.

„Teším sa na Jennifer, na jej výnimočný hlas a množstvo jej hitov. Samozrejme hlavne aj na „zimomriavkovú“ pieseň The Power Of Love, ktorá dobila hudobné rebríčky po celom svete. Myslím si, že spojenie dvoch výnimočných spevákov – Jennifer Rush a Dana Bártu na jednom pódiu prinesie výnimočný zážitok“ povedala organizátorka Jana Vachová.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na slovenskú rockabilly formáciu The Cellmates. Vstupenky na koncert sú v predpredaji v sieti Ticketportal v cene 33 eur.

Na predchádzajúcich ročníkoch podujatia Tribute to Freedom vystúpili napríklad Sinéad O´Connor, zakladateľ skupiny The Animals Eric Burdon, spevák kapely Yes Jon Anderson, Electric Light Orchestra alebo Radim Hladík s kapelou Blue Effect.

Video: Jennifer Rush – Power of Love

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan BártaJennifer Rush