Dan Bárta sa teší na slovenskú časť turné Maratónika

Dan Bárta
Dan Bárta a Illustratosphere, promo fotky k Maratónike. Foto: Jakub Klimo

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) –

Dan Bárta

Dan Bárta je známy aj z pôsobenia v už v nefungujúcich kapelách Alice či Sexy Dancers, ale tiež aj vďaka spolupráci s formáciou J.A.R. či Robert Balzar Trio. Účinkoval napríklad v muzikáloch Jesus Christ Superstar alebo Evita a takisto vo filmoch ako napríklad Kytice (2000) či Jarmareční bouda z roku 2009.

Český spevák Dan Bárta sa teší na slovenskú časť pripravovaného turné s názvom Maratónika, v rámci ktorého sa predstaví v desiatich mestách. Hudobník by chcel navštíviť aj svojich známych na strednom Slovensku.

“Teším sa. Na Slovensku sa nám dobre hrá. Vzhľadom na množstvo koncertov, budeme odskakovať asi čo najrýchlejšie do postele. Keď všetko pôjde dobre, stretnem sa určite so svojimi priateľmi na strednom Slovensku pri Zvolene“, prezradil . Dodal, že ako miesto na odpočinok by si na Slovensku vybral viacero oblastí.

“Bukovské vrchy, okolie Banskej Štiavnice, vôbec stredné Slovensko, Záhorie, slepé dunajské ramená, aj Vihorlat by som chcel vidieť. Slovensko mám rád a páči sa mi tu,“ vyjadril sa.

Počas turné Maratónika chce spevák propagovať aj najnovší album s názvom Maratónika, ktorý nahral tento rok s členmi formácie Illustratosphere. Novinku však predstaví nie len na Slovensku, ale aj v Českej republike, kde odohrá 29 koncertov, pričom v decembri dokonca štrnásť po sebe.

“Svoje som si už odohral, ale úprimne, štrnásť koncertov po sebe som ešte neskúsil. Dúfam, že napríklad po desiatom neodpadnem. Energiu čerpám výhradne v autosugescii. No a popritom ešte v spánku a v jedle. Koncert vlastne nie je takým výdajom. Pretože keď sa skutočne darí, môže byť koncert aj príjmom. Tiež technika a dobrý zvuk to vedia uľahčiť,‘‚ povedal spevák.

Termíny slovenskej časti turné:

21.10. – Bratislava – Ateliér Babylon

24.10. – Levice – CK Junior

25.10. – Lučenec – Mestská tržnica

27.10. – Trenčín – Piano Club

28.10. – Banská Bystrica – Záhrada CNK

29.10. – Vranov nad Topľou – Mestský DK

30.10. – Michalovce – Mestské Kultúrne Stredisko

31.10. – Košice – Historická radničná sála

03.11. – Nitra – Synagóga Nitra

24.11. – Trnava – Kino Hviezda

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan Bárta