Dán Bendtner dostal za stiahnuté trenírky stop na jeden duel

Nicklas Bendtner
Nicklas Bendtner Foto: SITA/AP

VARŠAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Dánsky futbalista Nicklas Bendtner dostal dištanc na jeden zápas a pokutu 100-tisíc eur za zakázanú propagáciu v minulotýždňovom zápase majstrovstiev Európy v Poľsku a na Ukrajine proti Portugalsku.

Trest mu v pondelok vymerala kontrolná a disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA).

Kmeňový hráč londýnskeho Arsenalu si po strelení druhého gólu do bránky Portugalska (Dáni prehrali 2:3) v stredajšom zápase C-skupiny ME vyhrnul dres a ukázal svoju spodnú bielizeň.

V oblasti pásu mal na trenírkach nápis s menom írskej stávkovej kancelárie Paddy Power. Porušil tak pravidlá UEFA zakazujúce reklamu na všetkých súčastiach výstroja hráčov na ME.

Komisia konštatovala nesúlad s paragrafom 4 pravidiel o futbale týkajúcim sa hráčskeho výstroja a tiež článok 18.18 Pravidiel majstrovstiev Európy UEFA 2010 – 2012 o zákaze reklamy na výstroji.

Pár minút po góle sa na twitterovom konte firmy, ktorú dánsky strelec propagoval, objavila fotografia s komentárom, že Bendtner mal na sebe „svoju šťastnú bielizeň“. Portugalčanom v predmetnom dueli strelil hneď dva góly, čím vyrovnal stav zápasu z 0:2 na 2:2, ale na zisk štvrtého dánskeho bodu na turnaji to nestačilo.

Jeho tím inkasoval tri minúty pred koncom riadneho hracieho času z kopačky striedajúceho Silvestra Varelu, v nedeľu nestačil ani na Nemcov a do štvrťfinále nepostúpil. Bendtner v nedeľu nastúpil v základnej zostave, dištanc si môže odpykať až v kvalifikácii MS 2014.