Dáni vyhrali aj štvrtý zápas na MS v hokeji 2018, Kórejčania strelili len jeden gól

Jannik Hansen, MS v hokeji 2018
Dánsky hokejista Jannik Hansen, vpravo, sleduje svoj puk smerujúci do bránky kórejského brankára Matta Daltona počas MS v hokeji 2018. 12. máj 2018 Foto: SITA/AP

KODAŇ 12. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti domácej dánskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Kórejskej republiky 3:1 v sobotňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta.

Dáni uspeli vo svojom štvrtom stretnutí na tohtoročnom svetovom šampionáte, v predchádzajúcich dueloch

Nestačili na USA (0:4) a Kanadu (1:7). Kórejská republika prehrala aj svoj šiesty duel na MS, viaceré z nich rozdielmi triedy, napríklad 1:13 s USA či 0:10 s Kanadou.

Skóre stretnutia otvoril v 23. min útočník Detroitu Red Wings Frans Nielsen. Kórejčania dokázali o necelú minútu a pol vyrovnať, presadil sa Kim Ki-sung. Dáni však ešte do konca II. tretiny skórovali na 2:1 zásluhou Jespera Jensena a v 57. min poistil ich triumf Nichlas Hardt v presilovej hre.

Dánov čaká posledný duel v rámci základnej B-skupiny v utorok o 20.15 h proti Lotyšsku, Kórejská republika sa stretne v pondelok o 16.15 h s Nórskom.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

• Herning

Dánsko – Kórejská republika 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 23. F. Nielsen (D. Nielsen), 33. Jesper Jensen (O. Bjorkstrand), 57. Hardt (F. Nielsen, Jesper Jensen Aabo) – 25. Kim Ki-sung (Kim Sang-wu)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Sjöqvist (Švéd.) – Lazarev (Rus.), McCrank (Kan.), 10 591 divákov