Daniel Hevier odštartoval sériu besied k jeho knihe KR.V.

Bez názvu
Beseda s Danielom Hevierom Foto: Niky Korbacková

BRATISLAVA 19. marca (WBN/PR) – Priblížiť deťom, učiteľom a verejnosti unikátnu knihu o hemofílií KR.V. alebo krajina V, čiže kráľovná Viktoria je cieľom série besied so spisovateľom Danielom Hevierom. Projekt odštartoval prvým stretnutím vo štvrtok 14. marca v malej sále DK Dúbravka v Bratislave. Aktuálne pokračuje projekt pod názvom Putovanie Krajinou V. v knižnici v Rohožníku v rámci týždňa slovenských knižníc a zajtra ( stredu 20.3.) zavíta Daniel Hevier aj s mladým medikom na ZŠ Matky Alexie v Bratislave.

Rozprávkové putovanie KR.ajinou V je nielen projekt spojený s literárnymi besedami s autorom o tom ako vzniká kniha, ale má byť aj doplnkovou hodinou biológie o funkciách krvi v ľudskom tele. Autori projektu spoločnosť Bayer a Slovenské hemofilické združenie chcú zároveň prispieť z výšeniu informovanosti o vzácnom ochorení hemofilií a venovať sa aj takým témam ako sú šikanovania „iných“ detí na školách, či priateľstvo a vzťahy medzi deťmi a dospelými. Práve tieto momenty v sebe ukrýva najnovšia knižka KR.V. z pera autora detskej literatúry Daniela Heviera. Unikátna kniha bola vydaná vo vydavateľstve Trio Publishing vo februári 2013.

Bez názvu
Foto: Niky Korbacková

Besedy o knihe spestrí scénka u doktora, čítanie ukážok, klavírne vstúpenie Daniela Heviera, pripravená je súťaž pre deti, anketa a samozrejme autogramiáda. Na mieste stretnutí bude možné si knihu zakúpiť za špeciálnu cenu 5,50 Eur.

V mesiaci marec sa na besedy so známym spisovateľom môžu ešte tešiť v Bratislave Starom meste, Rohožníku, Ilave, či v Trenčíne. V apríli sa besedy uskutočnia v Prievidzi, Topoľčanom, či v Gbelciach. V máji roadshow zavíta do viacerých miest východného Slovenska.

Predstavenie knihy KR.V. bude aj súčasťou Medzinárodného hemofilického kongresu organizovaného už po 5 raz Národným hemofilickým centrom a jeho prezidentkou doc. MUDr. Angelikou Bátorovou, PhD. Pri príležitosti Svetového dňa hemofílie 17. apríla sa beseda a predstavenie knihy KR.V. uskutoční v Turčianskych Tepliciach, kúpeľnom meste, kde kniha vznikala v rámci rehabilitačného tábora detských hemofilikov v júli 2012. Súčasne bude slávnostne odhalený a inštalovaný obraz Kráľovský rod vo foyer kúpeľného domu, ktorý je prvým z trilógie rovnomenného projektu, ktorý spoločne iniciovali spoločnosť Bayer a Slovenské hemofilické združenie.

Dátumy a miesta besied

14. marec Bratislava – Dúbravka (Dom kultúry) o 10.00

19. marec Rohožník – knižnica s čitárňou

20. marec Bratislava – Staré mesto (ZŠ Alexia)

26. marec Ilava, Bolešov, Trenčín (priestory škôl a knižnica v Trenčíne)

4. apríl Gbelce (ZŠ a knižnica)

11. apríl Bratislava – krst knihy na Medzinárodnom hemofilickom kongrese

17. apríl Turčianske Teplice – Kúpele Turčianske Teplice

24. apríl Topoľčany (ZŠ) , Prievidza (knižnica)

20. – 23. máj Levoča, Prešov, Vranov, Košice, Humenné, Snina, Bertotovce

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Hevier