Daniel Lipšič poprel spájanie poslanca Procházku s Pentou

Daniel, lipšic
Daniel Lipšic. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Daniel Lipšic tvrdí, že Radoslav Procházka ho v roku 2008 nepresviedčal, aby ako poslanec podpísal podanie na Ústavný súd SR vo veci zákazu zisku zdravotných poisťovní.

S týmto tvrdením dnes prišli Hospodárske noviny.

Ako sa uvádza v stanovisku Lipšica, ktoré poskytol agentúre SITA, naopak Procházka bol veľmi korektný a informoval ho, že si ho manželka spolumajiteľa Penty Valéria Haščáková zavolala na stretnutie, na ktorom jej ale povedal, že je to zbytočný pokus.

„Opakovane som tento postoj Rada Procházku ocenil,“ uviedol Lipšic.

Denník Hospodárske noviny dnes napísal, že predseda NOVA Daniel Lipšic tvrdí, že Penta si skúšala ochrániť svoj zdravotnícky biznis cez Radoslava Procházku. Ako uvádza dnešné vydanie denníka, Penta chcela podľa Lipšica v roku 2008 použiť Procházku, aby ho presvedčil podpísať podanie na Ústavný súd proti zákazu zisku pre zdravotné poisťovne.

Procházka sa ako advokát poznal s manželkou spolumajiteľa Penty Valériou Haščákovou. „Volal mi, že sa s ním stretla, aby ma presvedčil podpísať návrh,“ vraví Lipšic podľa Hospodárskych novín.

Procházka to poprel. „O svojom negatívnom názore na zisk z poistenia, ani o názore pána Lipšica som sa s ňou nikdy nerozprával.“ Rozhovory poprela aj Penta.

Procházka odišiel z KDH, obliekol dres Alfy
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie Penta