Daniela Hantuchová nestačila v Miami na domácu Keysovú

S. Williamsová - D. Hantuchová 6:3, 6:3
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom prehrala s favorizovanou Američankou Serenou Williamsovou za 80 minút dvakrát 3:6. Foto: SITA/AP

MIAMI 21. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako tridsiata prvá prehrala v piatkovom stretnutí 2. kola hlavnej súťaže na turnaji WTA Premier Mandatory Sony Open Tennis v Miami na Floride s Američankou Madison Keysovou za 65 minút 4:6, 2:6.

Tridsaťročná rodáčka z Popradu získala 35 bodov do príslušného rebríčka a šek na 14 945 USD. V prvom kole mala Hantuchová voľný žreb. V prvom sete piatkového duelu Slovenka raz stratila podanie, v druhom ju súperka ‚brejkla‘ hneď v prvej hre a neskôr aj v siedmej. Devätnásťročná Keysová ukončila duel pri vlastnom podaní a premenila druhý mečbal.

V piatok sa nedarilo ani ďalšej Slovenke Jane Čepelovej, ktorá prehrala s Austrálčankou Casey Dellaquová za 107 minút 4:6, 6:1, 4:6.

Dvadsaťročná Košičanka síce v utorok prehrala vo finále dvojkolovej kvalifikácie, do ‚main draw‘ sa dostala ako náhradníčka Rumunky Simony Halepovej a vzhľadom na jej nasadenie na šiestom mieste prevzala aj voľný žreb na 1. kolo.

Čepelová v prvom sete stiahla náskok súperky z 2:5 na 4:5, ale Dellaquová premenila druhý setbal. V druhom síce Slovenka raz stratila podanie, no jej súperka až tri a tak si Čepelová vybojovala tretí set. V ňom si obe súperky držali ‚servis‘ v prvých deviatich hrách, no v desiatej Austrálčanka brejkla fedcupovú reprezentantku SR, keď premenila druhý mečbal.