Daniela Hantuchová prehrala v Indian Wells s Azarenkovou

Azarenková - Hantuchová
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu 2. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom prehrala s druhou hráčkou svetového rebríčka Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska 4:6, 1:6. Foto: SITA/AP

INDIAN WELLS 10. marca (WEBNOVINY) – Obhajkyňa víťazstva na turnaji WTA v Indian Wells Viktoria Azarenková sa rýchlo spamätala z nevydareného úvodu a vyprevadila slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú z kurtu v 2. kole po 93 minútach po výhre 6:4, 6:1.

Hantuchová, ktorá podujatie v Kalifornii vyhrala v rokoch 2002 a 2007, viedla v prvom sete už 4:1, ale potom už na dvorci dominovala Bieloruska.

Azarenková natiahla tohtoročnú víťaznú šnúru, v rámci ktorej vyhrala turnaje v Melbourne a Dauhe. „Musím oceniť Danielin výkon. Začala skutočne dobre. Mne trocha trvalo, kým som sa dostala do zápasu. Bol to môj prvý súboj na turnaji. Vedela som, že musím začať hrať lepšie, ak chcem vyhrať zápas. Snažila som sa jej čo najviac znepríjemniť hru,“ povedala po zápase Azarenková, ktorú v 3. kole čaká Belgičanka Kirsten Flipkensová.

Hantuchová si z Indian Wells odnáša 50 bodov do rebríčka WTA a prémiu vo výške 16 000 dolárov. S Azarenkovou má po sobote vyrovnanú bilanciu 2:2.

Obrazom: Zápas 2. kola medzi Danielou Hantuchovou a Viktoriou Azarenkovou

Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková počas zápasu 2. kola na turnaji v kalifornskom Indian Wells, v ktorom porazila Slovenku Danielu Hantuchová 6:4, 6:1. Foto: SITA/AP

Do 3. kola sa zo slovenských tenistiek prepracovala Magdaléna Rybáriková, ktorá v sobotu v 2. kole zdolala šestnástu nasadenú Luciu Šafářovú z ČR 6:2, 4:6 a 6:2. Po 124 minútach sa Rybáriková mohla tešiť nielen z výhry, ale aj zabezpečenia si finančnej prémie vo výške 26-tisíc dolárov a 80 bodov do rebríčka WTA. V ďalšom kole ju čaká španielska kvalifikantka Garbine Muguruzová-Blancová.

Výsledky sobotňajších stretnutí slovenských tenistiek v 2. kole dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 5 030 408 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):