Daniela Hantuchová si zahrá druhé kolo miešanej štvorhry

Jankovičová - Hantuchová 6:4, 7:6 (7)
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu prvého kola na Roland Garros, v ktorom prehrala so Srbkou Jelenou Jankovičovou 4:6, 6:7. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 31. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Holanďan Jean-Julien Rojer zvíťazili v piatkovom stretnutí 1. kola miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži nad dvojkami „pavúka“, Ruskou Jelenou Vesninovou a Bielorusom Maxom Mirným, za 55 minút extravagantným skóre 0:6, 6:0, 10:6 (zápasový tajbrejk). Postupujúci budú v osemfinále hrať s úspešnými zo zápasu Lucie Hradecká, František Čermák (ČR) – Ashleigh Bartyová, Rohan Bopanna (Aus./India).

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová je držiteľka kompletnej zbierky vrcholných titulov v miešanej štvorhre na úrovni veľkej štvorky. Vo dvojhre na tomto podujatí sa lúčila už v 1. kole, nestačila na srbskú bývalú jednotku svetového rebríčka Jelenu Jankovičovú. Hneď na úvod neuspela aj vo štvorhre žien po boku Španielky Anabel Medinovej-Garriguesovej.

Miešaná štvorhra – 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Jean-Julien Rojer (SR/Hol.) – Jelena Vesninová, Max Mirnyj (Rus./Biel.-2) 0:6, 6:0, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 55 minút (22, 20, 13)

Viac k osobe Ashleigh BartyováDaniela HantuchováFrantišek ČermákJean-Julien RojerJelena VesninováLucie HradeckáMax MirnyjRohan Bopanna