Daniela Hantuchová skončila v Linzi už v prvom kole

Hantuchová

LINZ 9. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako ôsma prehrala v stredajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Generali Ladies v rakúskom Linzi (International, dotácia 235 000 USD, tvrdý povrch v hale) s 26-ročnou Taliankou Karin Knappovou, 50. v počítačovom poradí, v ich premiérovom vzájomnom súboji za 113 minút 2:6, 6:7 (6).

Odnáša si prémiu 1452 eur a 1 bod do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 32. pozícii.

Miestna šampiónka zo sezóny 2007 Hantuchová v úvodnom sete v TipsArene prehrala všetky gemy od stavu 2:2. V druhej časti vyrovnala z 1:3 na 3:3. Ako podávajúca v desiatom geme si poradila s kritickým mankom 0:40. Po odvrátení troch mečbalov v rade čoskoro dokonca podávala na zisk tohto dejstva (6:5), ale nezískala ani fiftín (6:6). Navyše, v tajbrejku klesla z 3:1 na 3:4.

Ešte síce minirebrejkom vyrovnala na 4:4, ale už sa – napokon až s platnosťou do konca zápasu – nedostala do vedenia. Na príjme pri skóre 5:6 odvrátila dovedna štvrtý mečbal, neodolala však následnému piatemu. Talianka sa v osemfinálovom 2. kole stretne so Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou.

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová na podujatí v Linzi uviedla do distribúcie vlastnú kolekciu športového oblečenia a doplnkov. Výťažok z predaja výrobkov so štylizovaným logom DH poputuje na charitatívne účely. Niekdajšia päťka svetového rebríčka o tom informovala na svojom oficiálnom konte na Facebooku, predviedla šiltovky a šilty v rôznych farbách.