Daniela Hantuchová stavia ’srdiečko’ nad všetky trofeje

Daniela Hantuchová - Alizé Cornetová
Tenistka Slovenska, Daniela Hantuchová počas štvrtej dvojhry II. svetovej skupiny Pohára federácie, stretnutia 1. kola Slovensko – Francúzsko. Bratislava, 5. február 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

LONDÝN 22. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa stala laureátkou 2012 Fed Cup by BNP Paribas Heart Award od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) za prístup k reprezentácii v Pohári federácie družstiev žien. Informáciu priniesla internetová stránka ITF.

„Srdce“ získali aj Švédka Sofia Arvidssonová, Číňanka Na Li a Kolumbijčanka Catalina Castaňová.

Hantuchová bola medzi adeptkami na toto ocenenie druhý raz vo svojej kariére.

Predtým figurovala medzi ašpirantkami v súvislosti s predvlaňajším 2. kolom ankety ako hlavná strojkyňa belehradského triumfu Sloveniek nad Srbkami v zápase o svetovú skupinu.

Teraz patrila do okruhu nominovaných na zisk prvých štyroch z celkovo piatich tohtoročných „srdiečok“ (za ostatné dve sezóny ich bolo po šesť) v špeciálnej súťaži za výkony a nasadenie vo Fed Cupe.

O ocenenení rozhodovala komisia

Sedemčlenná výberová komisia, ktorú tvoria prezident Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Francesco Ricci Bitti, bývalé hráčky Sabine Appelmansová z Belgicka (nahradila Španielku Arantxu Sánchezovú-Vicariovú, ktorá sa stala kapitánkou Španielok, najbližších súperiek Sloveniek) a Argentínčanka Mercedes Pazová, novinári Craig Gabriel z Austrálie a Američanka Sandra Harwittová a fotografi Corinne Dubreuilová z Francúzska a Talian Ray Giubilo, ponúkla fanúšikom na internetové hlasovanie webe Fed Cupu dovedna 10 tenistiek.

Zoznam kandidátok na prvé z už len dvoch kôl „BNP Paribas Heart Award 2012“ tvorili za svetovú a II. svetovú skupinu okrem Hantuchovej Američanka Christina McHalová, Austrálčanka Samantha Stosurová a Talianka Roberta Vinciová, z I. skupín kontinentálnych zón boli vo výbere aj Britka Elena Baltachová, Argentínčanka Florencia Molinerová a kazašská reprezentantka Galina Voskobojevová.

Hantuchová si ocenenie veľmi váži

Daniela Hantuchová s nadšením i pokorou prijala správu, že sa stala laureátkou tejto ceny. „Ďakujem všetkým za to, že som dostala túto výnimočnú cenu. Znamená to pre mňa viac ako ktorákoľvek z mojich trofejí, pretože o ocenení rozhodli fanúšikovia a ja hrám tenis práve preto,
Hantuchová
Foto: SITA/Marián Peiger

aby som sa o nádherné okamihy na kurte mohla podeliť s každým,“ uviedla na svojej oficiálnej internetovej stránke Hantuchová.

Slovenská tenistka bola vo februári hlavnou strojkyňou víťazstva slovenského Fedcupového tímu nad Francúzskom. Hantuchová získala dva singlové body a podieľala sa tak výraznou mierou na víťazstve Sloveniek v bratislavskom NTC v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie.

Popradská rodáčka zároveň vyslovila vďaku všetkým za dlhoročnú podporu v Pohári federácie. „Hrať za moju krajinu v Bratislave mi prinieslo nádherný týždeň, na ktorý nikdy nezabudnem,“ zaspomínala si na vyzdvihnutý nedávny výkon spoludržiteľka Fed Cupu 2002 Hantuchová.

Slovenská reprezentantka má v tejto súťaži pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) bilanciu 31 úspechov a 15 nezdarov.

Hantuchovej pogratuloval k prvenstvu v ankete aj prezident ITF Francesco Ricci Bitti.

Hráčky dostanú strieborná náramok

Štyri laureátky dostanú strieborný náramok značky Baccarat a 6000 USD (jedenkrát svetová či II. svetová skupina), resp. 1000 USD (trikrát I. skupiny kontinentálnych zón) s tým, že šek musia adresovať dobročinnej organizácii podľa svojho úsudku.

Petra kvitova
Foto: SITA/AP

Druhé kolo sa uskutoční po semifinále svetovej skupiny 2012 (hrá sa 21. – 22. apríla, jedenkrát šek na 10 000 USD).

Za sezónu 2009 bola laureátkou pilotného ročníka tohto popularizačného projektu Američanka Melanie Oudinová. V roku 2010 dostali „srdiečka“ Srbka Jelena Jankovičová, Brazílčanka Maria-Fernanda Alvesová, Japonka Kimiko Dateová-Krummová, Slovinka Katarina Srebotniková (všetky 1. kolo), Belgičanka Yanina Wickmayerová (2. kolo) a Talianka Francesca Schiavoneová (3. kolo).

Vlani sa držiteľkami ocenenia stali Srbka Bojana Jovanovská, Bieloruska Viktoria Azarenková, Peruánka Bianca Bottová, Japonka Ajumi Moritová (všetky 1. kolo), Nemka Andrea Petkovicová (2. kolo) a Češka Petra Kvitová (3. kolo).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea PetkovicováBojana JovanovskaDaniela HantuchováFrancesca SchiavoneováJelena JankovičováKimiko Dateová-KrummováNa LiPetra KvitováRoberta VinciováSamantha StosurováViktoria AzarenkováYanina Wickmayerová