Daniela Hantuchová uhrala v Cincinnati iba štyri gemy

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová Foto: SITA/AP

CINCINNATI 12. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu s rovnako nenasadenou ruskou hráčkou Jekaterinou Makarovovou za 69 minút hladko 2:6, 2:6. Zdolaná Slovenka získala do príslušného rebríčka jeden bod a prémiu 7215 amerických dolárov.

Tridsaťjedenročná Hantuchová v prvom sete prišla dva razy o svoj servis (v tretej a piatej hre) a o päť rokov mladšia Makarovová doviedla úvodnú časť poľahky do víťazného konca. Druhý set bol vyrovnaný do stavu 2:2, potom však rodáčka z Moskvy získala štyri gemy v rade a pri vlastnom podaní premenila prvý mečbal.

Slovensko už nemá v singli v Cincinnati zastúpenie, v pondelok neuspeli jedenástka „pavúka“ Dominika Cibulková ani Magdaléna Rybáriková.

Výsledok utorkového stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 2 567 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf II):