Daniela Hantuchová v Paríži postúpila a vyzve Šarapovovú

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová Foto: SITA/AP

PARÍŽ 28. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na 22. ročníku turnaja WTA Open Gaz de France Suez v Paríži poradila s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou, ktorá skrečovala zápas za stavu 6:3, 3:0 pre víťazku. Ich štvrtý vzájomný duel trval iba 51 minút. Hantuchová zastavila trend dvoch prehier a vrátila 25-ročnej súperke tú vlaňajšiu zo zelenej antuky v Charlestone.

V osemfinále vyzve jednotku tohto podujatia, Rusku Mariu Šarapovovú, s ktorou má hrozivú bilanciu 1:8 a ťahá šnúru ôsmich nezdarov. Už teraz má istotu 55 bodov do singlového rebríčka a prémie 7984 dolárov. Na tomto turnaji štartuje šiesty raz, debutovala už pred tuctom rokov, naposledy si na ňom zahrala na edícii 2009. V sezónach 2003 a 2008 bola vo štvrťfinále.

Prvým kolom dvojhry neprešla Magdaléna Rybáriková, ktorá nestačila na Francúzku Alizé Cornetovú, podľahla jej 3:6, 7:5, 2:6. Trojsetová bitka trvala 157 minút, v rozhodujúcom dejstve Cornetová získala náskok 3:0 aj 5:1 a štvrtý vzájomný duel dotiahla do víťazného konca, keď premenila hneď prvý mečbal.

Slovenka doplatila na neefektívny servis, v treťom sete bol pre ňu výhodou iba v jednej hre, celkovo v zápase stratila podanie sedemkrát, súperka päťkrát. Cornetová upravila vo vzájomnej bilancii na 3:1 a vrátila Rybárikovej prehru v zatiaľ poslednej konfrontácii v auguste v americkom Cincinnati.

Dvojhra – 1. kolo:

Daniela Hantuchová (SR) – Marina Erakovicová (N. Zél.) 6:3, 3:0 – skreč, Erakovicová odstúpila po 51 minútach

Alizé Cornetová (Fr.) – Magdaléna Rybáriková (SR) 6:3, 5:7, 6:2 za 157 minút