Danko ako prvý slovenský politik vystúpi v pléne českého parlamentu, schôdza bude venovaná výročiu

Andrej danko
Predseda NR SR Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 10. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vystúpi ako prvý slovenský politik v pléne českého parlamentu.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník, predseda slovenského parlamentu sa v stredu 14. novembra zúčastní ako čestný hosť otvorenia 21. schôdze Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky. Táto schôdza bude výnimočná práve tým, že bude venovaná 100. výročiu 1. zasadnutia Česko-Slovenského Revolučného národného zhromaždenia.

„Je to pre mňa obrovská česť, že po 25 rokoch samostatnosti Slovenskej republiky a Českej republiky sa naše vzťahy sa stali natoľko vrúcnymi, že môžem vystúpiť na parlamentnej pôde u našich bratov. Je to pre mňa ešte výnimočnejšie preto, že som nielen prvým Slovákom, ktorý dostal tú česť, ale som po Borisovi Jeľcinovi a Paulovi Ryanovi tretím zahraničným politikom, ktorému bolo umožnené rečniť pred českými poslancami v ére ich samostatnosti,“ podotkol Danko.

Vystúpenie v českom parlamente bude už tretím zahraničným zákonodarným zborom, v ktorom bude predseda nášho parlamentu rečniť. Prvým bolo vystúpenie v Dume počas vlaňajšej oficiálnej návštevy Ruskej federácie. Poctu vo forme umožnenia rečnenia v pléne mu prejavili aj počas návštevy srbského parlamentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko