Danko bude s českým náprotivkom Hamáčkom hovoriť o situácii v Európe a československých vzťahoch

POPRAD 1. júna (WebNoviny.sk) – Aktuálnej situácii v Európe, ale aj československým vzťahom sa budú počas spoločného dvojdňového stretnutia vo Vysokých Tatrách venovať predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko a predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Jan Hamáček. Uviedli to krátko po prílete na popradské letisko, kde sa zvítali.

Založili tradíciu

Založili sme tradíciu, že minimálne jedenkrát ročne sa vedenia našich parlamentov schádzajú a diskutujú. Minulý rok to bolo v Česku, takže je logické, že tento rok je to na Slovensku,“ povedal pre médiá Hamáček.

Po úvodnom voľnejšom programe, keď si pozrú spolu s popradským primátorom Jozefom Švagerkom Spišskú Sobotu a futbalový štadión, čaká v piatok oboch politických predstaviteľov pracovné stretnutie, na ktorom budú podľa predsedu slovenského parlamentu hovoriť aj o spoločných pozíciách vo V4. „Naši českí kolegovia a my nachádzame často synergiu v mnohých záležitostiach, ktoré sa týkajú V4,“ poznamenal Danko.

Zjednotenie postupu v migrácii

Zároveň pripomenul, aké dôležité bolo zjednotiť postup v otázke migrácie. „Vždy nájdeme zhodu a vzájomnú podporu, tak, ako to Česi a Slováci v rámci V4 potrebujú,“ povedal. Jeho slová potvrdil aj Hamáček, podľa ktorého spoločne konzultujú pozície v rámci V4. Danko zároveň označil Hamáčka za jedného z najlepších priateľov spomedzi šéfov európskych parlamentov, podľa jeho slov tomu pomáha aj skutočnosť, že obaja politici majú k sebe generačne blízko.

Počas stretnutia v Tatrách sa bude hovoriť aj o budúcoročných oslavách stého výročia vzniku Československa, podotkol predseda českej poslaneckej snemovne.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Andrej DankoJan Hamáček