Aktualizované: Danko nechce v parlamente holohlavých ľudí napichaných steroidmi, ktorí neurobia ani kotrmelec

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Marko Erd
  • aktualizované 12. októbra 18:34

BRATISLAVA 12. októbra (WebNoviny.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko si myslí, že v najbližšom období sa potvrdí, že najsilnejším kandidátom na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja je súčasný predseda Milan Belica. Verí, že ak sa to potvrdí, opozičný kandidát Ján Greššo sa vzdá v prospech demokratického kandidáta, aby nevyhral kandidát strany Kotleba – ĽSNS Milan Uhrík.

Danko je ochotný zaplatiť Greššovi prieskum

Šéf parlamentu dal zároveň na štvrtkovej tlačovej besede prísľub, že je ako súkromná osoba ochotný zaplatiť Greššovi prieskum verejnej mienky v renomovanej agentúre, ktorú si bude môcť vybrať. Pokiaľ ide o voľby do vyšších územných celkov, ktoré sa konajú 4. novembra, Danko verí, že účasť bude vyššia ako zvyčajne.

Pán Danko nech sa nebojí, viem ako sa mám správať, viem ako sa mám zachovať, jeho rady, jeho výzvy nepotrebujem. Nech radšej vyzýva k veľkej volebnej účasti,“ napísal Ján Greššo v stanovisku, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke. Zároveň uviedol, že ďakuje Dankovi za pochvalné slová na svoju osobu. Podľa Grešša tým priznal, že osobnosť, ktorá by mala kraj konečne posunúť dopredu, je „niekto úplne iný ako pán Belica.

SNS urobila v Nitre kompromis

Danko by mal podľa Grešša vyzvať svojich koaličných partnerov, aby vyšetrili a potrestali všetky politické krádeže a klamstvá, „ktoré sa akože nikdy nestali a neexistujú. V tej chvíli vyschne živná pôda extrémizmu a nebude treba vyzývať na občiansku uvedomelosť, ktorú súčasná vládna garnitúra nemá„.

„Voľby do VÚC môžu rozhodnúť, ako bude vyzerať parlament v roku 2020, kto bude vládnuť v roku 2020. Je jedno, či to bude koalícia, opozícia, to rozhodnú ľudia. Len nech to nie sú holohlaví ľudia napichaní steroidmi, ktorí nevedia urobiť ani kotrmelec,“ povedal vo štvrtok Danko.

Danko pripomenul, že SNS urobila v Nitre kompromis. Ako povedala podpredsedníčka národniarov Eva Smolíková, ona tiež chcela kandidovať, ale uvedomuje si svoju zodpovednosť. „Musela som zvážiť a prevážil pocit zodpovednosti,“ povedala.

Danko na tlačovke zároveň odmietol zodpovednosť za to, že súčasná koalícia schválila zákon o jednokolových voľbách do VÚC. Tvrdí, že svoju zodpovednosť za kotlebovcov majú aj médiá. Zároveň potvrdil, že v Banskej Bystrici, kde je predsedom VÚC Marian Kotleba, podporujú najsilnejšie demokratického kandidáta Jána Luntera.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoEva SmolíkováJán GreššoMarian KotlebaMilan BelicaMilan Uhrík
Firmy a inštitúcie NSK Nitriansky samosprávny kraj (VÚC)