Danko: Nie každý národ je vyvolený Bohom a má to šťastie mať vlastný štát

Andrej Danko
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (uprostred) vo svojej kancelárii s návštevníkmi počas osláv 25. výročia prijatia Ústavy SR a Dňa otvorených dverí v Národnej rade SR. Bratislava, 1. september 2017. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 1. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko slávnostne otvoril Deň otvorených dverí, ktorý pripomína 25. výročie prijatia Ústavy SR a privítal prvých návštevníkov.

Je to Váš deň, sme tu pre Vás a cíťte sa tu ako doma. Lebo ste tu doma,“ adresoval prítomným návštevníkom Danko. Podľa neho je dôležité, aby sme si pripomínali prijatie Ústavy SR.

Sme malý národ a stáročia sme bojovali o svoju štátnosť. Často sme žili v područí iných národov. Ale dnes sme národ, ktorý má vlastný štát. Nie každý národ je vyvolený Bohom a má to šťastie,“ povedal. Šéf parlamentu si želá, aby v takýto slávnostný deň išla politika bokom a aby politici medzi sebou nesúperili a zvažovali každé slovo. „Aby sme pre ľudí boli príkladom,“ dodal s tým, že „len pozitívny prístup dokáže veci meniť“.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili bývalí prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič ako aj bývalí predsedovia parlamentu Jozef Migaš, Pavol Hrušovský, Pavol Paška a Peter Pellegrini. Nechýbali tiež podpredsedovia parlamentu Béla Bugár, Andrej Hrnčiar ani Martin Glváč a koaliční aj opoziční poslanci, či zástupcovia úradov štátnej správy.

Piatok 1. septembra sa nesie na Bratislavskom hrade a v priestoroch NR SR v znamení osláv 25. výročia prijatia Ústavy SR. Oslavy, ktoré usporiadala Kancelária NR SR pod vedením predsedu parlamentu, sľubujú bohatý program a návštevníkom umožnia pozrieť si miestnosti, ktoré sú bežne pre verejnosť zatvorené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej HrnčiarBéla BugárIvan GašparovičJozef MigašMartin GlváčPavol HrušovskýPavol PaškaPeter PellegriniRudolf Schuster
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky