Danko opakovane vyzýva Grešša, aby sa vzdal kandidatúry na nitrianskeho župana

Ján Greššo
Kandidát pravicových strán na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ján Greššo. Foto: SITA

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Predseda SNS Andrej Danko opakovane vyzýva Jána Grešša, aby sa vzdal kandidatúry na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ako povedal Danko v stredu pre agentúru SITA, viaceré strany majú k dispozícii prieskumy verejnej mienky, podľa ktorých je Greššo až na treťom mieste. Podľa Danka sa v prieskumoch pred ním objavujú súčasný župan Milan Belica a kandidát Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Milan Uhrík.

Opozícia ho odmieta stiahnuť

„Opakovane vyzývam, Grešša, aby sa vzdal kandidatúry,“ vyhlásil Danko. Greššo je kandidátom pravicovej koalície zloženej zo SaS, OĽANO, KDH a Demokrati Slovenska, pričom je členom posledne menovanej neparlamentnej strany.

Opozičné strany však už v utorok uviedli, že neuvažujú o stiahnutí svojho kandidáta na župana v Nitrianskom kraji Jána Grešša, ako ich vyzýva predseda SNS Andrej Danko, čím chce zabrániť víťazstvu kandidáta Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Milana Uhríka.

Klus sa kandidatúry vzdal

Podľa poslankyne NR SR za OĽANO Veroniky Remišovej sa Martin Klus vzdal kandidatúry v Banskobystrickom kraji, pretože Ján Lunter je kandidát, v prospech ktorého sa oplatilo vzdať. „Milan Belica takým nie je,“ dodala.

Vládne strany Smer-SD, SNS a Most-Híd sa v NSK spojili do koalície, ktorá podporuje kandidatúru súčasného predsedu kraja Milana Belicu, Ján Greššo je kandidátom pravicovej koalície zloženej zo SaS, OĽANO, KDH a Demokrati Slovenska.

Okrem toho kandidujú ešte Peter Oremus (nezávislý), Iván Farkas (SMK), Renáta Kolenčíková (nezávislá), László Hajdu (Maďarská kresťanskodemokratická aliancia), Ján Marko (Nový parlament) a Milan Uhrík (Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko).

Regionálne voľby budú 4. novembra. Voľby predsedov samosprávnych krajov budú prvý raz jednokolové.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoIván FarkasJán GreššoJán LunterMartin KlusMilan BelicaMilan UhríkPeter OremusRenáta KolenčíkováVeronika Remišová