Danko opäť zorganizuje Vianočné trhy na Bratislavskom hrade, rozhodol o tom záujem občanov

BRATISLAVA: Advent na hrade
Vianočné trhy na Západnej terase Bratislavského hradu v rámci podujatia Advent na hrade. Bratislava, 27. november 2016. Foto: SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) – Vianočné trhy na Bratislavskom hrade budú aj tento rok. Ako agentúru SITA informovali z Kancelárie Národnej rady SR, rozhodol o tom záujem občanov, ktorí mohli o udalosti hlasovať na sociálnom profile národnej rady.

Trhy na hrade sa začnú 1. decembra

Za pätnásť dní spustenia hlasovania a zisťovania záujmu sa prihlásilo takmer desaťtisíc záujemcov. Trhy sa začnú 1. decembra a budú otvorené každý deň až do 17. decembra.

Advent na hrade bude opäť pod záštitou Národnej rady Slovenskej republiky. Bratislavčania, ale aj návštevníci hlavného mesta tak budú môcť zažiť čaro Vianoc v exteriéri dominanty hlavného mesta.

Danko chce urobiť radosť ľuďom

Predseda NR SR Andrej Danko v rozhovore pre agentúru SITA povedal, že rád opäť zorganizuje Vianočné trhy na Bratislavskom hrade, ak bude o ne záujem.

„Úspešnosť Vianočných trhov sa meria, či sa v Bratislave odľahčilo Hlavné námestie a či sa vytvoril priestor, kde si rodičia s deťmi mohli v pokoji vypiť punč bez tlačenice, nie podľa zárobku obchodníkov,“ povedal s tým, že obchodníci na Hrade na trhoch minulý rok určite neprerobili. „Musíme tradíciu založiť. Naučiť ľudí chodiť na Hrad,“ vyhlásil.

Preto NR SR spustila anketu, či chcú Bratislavčania trhy na Bratislavskom hrade. „Ja na trhoch nezarábam. Chcel som urobiť radosť ľuďom, ktorí žijú v Bratislave,“ dodal Danko.

Minulý rok Národná rada SR začala tradíciu, ktorú nazvala Advent na Hrade. Trhy otvorili na prvú adventnú nedeľu. Okrem trhov bol na Hrade živý betlehem, hudobná produkcia a vianočná výzdoba.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky