Danko predložil parlamentu jasnú definíciu antisemitizmu a verí, že nájde podporu aj v opozícii

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v stredu predložil návrh na prijatie uznesenia NR SR k definícii antisemitizmu. Agentúru SITA o tom informoval Odbor komunikácie s verejnosťou a médiami Kancelárie NR SR.

Problémy pri riešení trestnej činnosti

V správe sa uvádza, že prvýkrát v histórii sa tak na pôde parlamentu jasne definuje pojem antisemitizmus. Práve absencia pojmov, akými sú antisemitizmus a holokaust, spôsobovali prokuratúre a orgánom činným v trestnom konaní problémy pri riešení závažnej trestnej činnosti.

„Žijeme v ťažkej dobe, keď sa popierajú základné ľudské práva. Máme aj v politike ľudí, ktorí popierajú holokaust. História nás má učiť, nemáme ňou žiť. Je našou povinnosťou vyriešiť problém s definíciou holokaustu a definíciou antisemitizmu,“ hovorí predkladateľ uznesenia, predseda parlamentu Andrej Danko. „Je to aj môj osobný záväzok, ktorý som dal svojmu kolegovi a priateľovi, predsedovi Knesetu štátu Izrael J. J Edelsteinovi,“ uviedol.

Historický dlžník Izraela

Národná rada SR bude o danom uznesení rokovať už na najbližšej októbrovej schôdzi. Predseda parlamentu Andrej Danko verí, že nájde širokú podporu nielen koaličných poslancov.

„Slovensko je historickým dlžníkom Izraela. Slovensko musí byť príkladom v legislatívnych postupoch pri prijímaní danej normy,“ vyzval na podporu uznesenia predseda zákonodarného zboru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko