Aktualizované: Danko reaguje na získanie anticeny Homofób roka, vyhlasovateľov pozval do parlamentu

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 4. júla, 15:02

JERUZALEM 4. júla (WebNoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko pozýva na piatok do parlamentu vyhlasovateľov ankety o anticenu Homofób roka. Ako povedal v stredu  Danko novinárom, čakať ich bude o 10:00. Očakáva, že ho poučia alebo možno poučí on ich.

Danko zároveň konštatoval, že pozná veľa homosexuálov a homosexuálnych párov. „Akceptujem každého rozhodnutie o spôsobe života. Životom vo zväzku uprednostnili sexuálnu orientáciu pred inými právami, ako je napríklad adopcia detí. Tu je právo dieťaťa,“ zdôraznil Danko.

Vyhlasovatelia ankety o anticenu Homofób roka – mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko n.z. prijmú pozvanie predsedu Národnej rady SR Andreja Danka do parlamentu v piatok o 10:00. Potvrdil to pre agentúru SITA Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv a dodal, že mu odnesú aj víťaznú trofej.

Víťazom šiesteho ročníka ankety o anticenu Homofób roka sa stal predseda NR SR Andrej Danko za výrok: „Ak sa niekto na základe sexuálnej orientácie vzdá práva reprodukcie, vzdal sa, čo mu príroda a Boh dali, pretože, ak sa niekto rozhodne pre homosexuálny zväzok, tak nemôže mať právo vychovávať deti“.

Medzi nominovanými boli kontroverzný kňaz Marián Kuffa, poslanec NR SR Boris Kollár (Sme rodina), poslanec Európskeho parlamentu Branislav Škripek (OĽaNO), ale aj bývalý minister obrany Ľubomír Galko. Informoval o tom Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBoris KollárBranislav ŠkripekĽubomír GalkoMarián KuffaPeter Weisenbacher