Danko sa obáva o kybernetickú bezpečnosť Slovenska, diskutoval o tom s predsedom vlády Izraelu

Andrej Danko
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) – Slovensko, štáty strednej Európy, ale aj Izrael čelia nebezpečným hrozbám v oblasti dezinformácií a nenávistných prejavov hlavne v digitálnom priestore.

Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor Národnej rady SR, na spoločnom rokovaní sa na tom zhodli predseda slovenského parlamentu Andrej Danko a predseda vlády Štátu Izrael Benjamin Netanjahu. lna pracovná cesta parlamentnej delegácie SR v Izraeli.

Rovnako sa zhodli aj na potrebe boja proti podobným prejavom.

Izrael ako strategický partner

Stretnutím s premiérom sa zároveň začala oficiálna pracovná cesta parlamentnej delegácie SR v Izraeli.

„Túto cestu považujem za veľmi významnú. Je totiž veľa spoločných tém, ktoré môžeme prediskutovať. Tou najhlavnejšou je zrejme otázka kybernetickej bezpečnosti. Izrael totiž patrí k svetovým lídrom v informačných technológiách,“ povedal Danko s tým, že Izrael je pre SR strategickým partnerom.

Zároveň pripomenul aj spojitosť tém pri spoločnej minulosti, na ktorú nemôžeme zabúdať. „V Záhrade spravodlivých v Yad Vashem nájdeme mená 588 Slovákov, ktorí počas 2. svetovej vojny riskovali svoj život, aby pomohli svojim spoluobčanom,“ zdôraznil.

Izraelsko-slovenské priateľstvo

Pracovná cesta slovenskej delegácie pokračuje v utorok stretnutiami s predsedom Knessetu Yulim Edelsteinom či prezidentom Reuvenom Rivlinom, pričom témami rozhovorov budú napríklad turizmus, energetika, zdravotníctvo, kybernetika alebo bezpečnosť.

Delegácia NR SR sa tiež stretne s členmi parlamentnej skupiny izraelsko-slovenského priateľstva v Knessete a zúčastní sa na slávnostnom otvorení výstavy o prvom prezidentovi Československa T. G. Masarykovi.

Takisto bude prítomná na udeľovaní pamätných ocenení in memoriam pre Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša, výsadkárov, ktorí sa v roku 1942 po vyslaní z Veľkej Británie podieľali na atentáte na zastupujúceho ríšskeho protektora Čiech a Moravy Reiharda Heidricha.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBenjamin Netanjahu
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky