Danko víta rozhodnutie prezidenta Kisku o účasti na stretnutí najvyšších ústavných činiteľov

Andrej Kiska, Andrej Danko
Slovenský prezident Andrej Kiska s predsedom parlamentu a šéfom SNS Andrejom Dankom. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko víta, že prezident SR Andrej Kiska potvrdil svoju účasť na piatkovom stretnutí troch ústavných činiteľov. Ako agentúru SITA informoval Dankov hovorca Tomáš Kostelník, predseda parlamentu inicioval toto stretnutie v snahe upokojiť situáciu a emócie.

„Ústavní činitelia musia spolu komunikovať. Takéto stretnutie je dôležité na zastavenie politických nálad, ktorých jediným cieľom je destabilizácia štátu. Napätie, ktoré vzniká v spoločnosti, poškodzuje meno Slovenskej republiky, a je našou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby došlo k vyriešeniu vzniknutej situácie,“ povedal v tejto súvislosti Danko. Spoločné rokovanie prezidenta SR, predsedu Národnej rady SR, a predsedu vlády SR má byť v piatok o 12:00 na Bratislavskom hrade.

Prezident Andrej Kiska v stredu síce explicitne nepotvrdil, že príde na piatkové stretnutietroch najvyšších ústavných činiteľov, povedal však, že takéto stretnutie by malo zmysel, ak by prinieslo konkrétny výsledok. „Ja určite navrhnem konkrétne riešenie,“ zdôraznil s tým, že iniciatívu Danka víta. Premiér Robert Fico už svoju účasť potvrdil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaRobert Fico