Danko vypovedal na polícii, dôvodom slová o vojne adresované Kotlebovi

Andrej Danko, Marian Kotleba
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko s lídrom Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marianom Kotlebom. Foto: SITA - koláž WBN.

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko v utorok na Krajskom riaditeľstva PZ v Bratislave vypovedal k podnetu predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu.

Ten podal trestné oznámenie na Danka pre slová, že mu vyhlasuje vojnu. Danko novinárom pred podaním vysvetlenia povedal, že týmto výrokom nechcel zneužiť svoju právomoc verejného činiteľa, ale je podľa neho potrebné sa vysporiadať s dezinterpretáciami druhej svetovej vojny.

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko oznámil 31. júla, že bude iniciovať antifašistické opatrenia, ktorých cieľom bude zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu.

Zároveň poprosil médiá, aby mu v tomto boji pomohli. Danko chce zriadiť komisiu z odborníkov, ktorá opatrenia pripraví. Zároveň predseda NR SR kritizoval Najvyšší súd SR za to, že rok od podania podnetu od generálnej prokuratúry ani len nevytýčil pojednávanie v otázke zrušenia ĽSNS.

„Začala sa vojna s vami, pán Kotleba, akú som viedol s Jánom Slotom. Lebo ja sa za vás hanbiť v zahraničí nebudem,“ vyhlásil Danko na tlačovej besede.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoMarian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republikySNS Slovenská národná strana