Danko sa ostro pustil do premiéra Pellegriniho a vyzval ho, aby nebol zbabelec

Peter Pellegrini, Andrej Danko
Zľava: Premiér Peter Pellegrini a predseda parlamentu Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Predseda parlamentu a líder Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby nebol zbabelec a poslal lietadlo do Iraku pre slovenských vojakov.

„Je mi ľúto, že premiér Pellegrini a prezidentka Zuzana Čaputová podcenili vzniknutú situáciu. Vyzýval som ich ešte dnes, aby reagovali, pričom obaja aj s prezidentkou zvolili len vlažné politické frázy alebo alibistický postup,“ povedal Danko.

Situácia na Blízkom východe sa podľa Danka stupňuje a životy našich vojakov môžu byť ohrozené a predseda vlády tak ako jemu je vlastné, zrazu zmení postoj.

„Hovorí, že je pripravený poslať špeciál pre našich vojakov. Je to pre neho typické, že sa Pellegrini vždy zachová ako zbabelec a alibista. Vyzývam ho, aby vláda SR bezodkladne konala a nečakala na to, až Národná rada SR prijme uznesenie o stiahnutí našich vojakov v Iraku,“ uviedol Danko.

Šéf parlamentu vyzval premiéra, aby bol konečne chlap a konal tak, ako konať má a okamžite poslal vládny špeciál pre našich vojakov.

„Mrzí ma, že Peter Pellegrini vždy koná podľa toho ako mu poradia PR agentúry. Súčasne som požiadal ministra obrany SR, aby monitoroval situáciu, a aby požiadal predsedu vlády SR, a aby zvolal bezpečnostnú radu. Prosím nečakajme na to, kým sa stane väčšie nešťastie,“ dodal na záver Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoKásem SolejmáníPeter PellegriniZuzana Čaputová