Peter Cehlárik
Slovenský hokejista Peter Cehlárik. Foto: archívne, SITA/AP.

Daňo aj Cehlárik bodovali v AHL, ich tímom to však na víťazstvo nestačilo

BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik si v sobotňajšom zápase zámorskej AHL pripísal bod za asistenciu, no jeho tím Providence Bruins prehral na ľade Hershey Bears 1:2.

Dvadsaťtriročný krídelník v 3. min prihral na otvárací gól duelu Lee Stempniakovi, domáci otočili stav v poslednej tretine.

Bod za asistenciu získal aj Marko Daňo, ale jeho klub Manitoba Moose podľahol domácemu San Antoniu Rampage 3:4 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný útočník sa presadil v 54. min v presilovej hre, keď prihral Sethovi Griffithovi, ktorý upravil na 3:2 z pohľadu hostí. Domáci vyrovnali 1:08 min pred koncom a o svojom víťazstve rozhodli v štvrtej minúte nadstaveného času.

V akcii sa objavili aj dvaja slovenskí brankári. Adam Húska si v drese Hartfordu Wolf Pack pripísal prehru 2:3 po predĺžení s Belleville Senators a Patrik Rybár vo farbách Grand Rapids Griffins podľahol 1:4 Rockfordu IceHogs.

Šatan chce na MS v hokeji 2019 hráčov z NHL aj AHL, teší ho mimoriadny záujem reprezentovať Brankár Patrik Rybár žiari v AHL, má najnižší priemer inkasovaných gólov

Aktualizované: Súd rozhodol o Rybaničovi, ktorý nazrel do účtov exministra Kaliňáka Video: Kličko a jeho rodina sa ocitli v ohrození života, v strojovni jachty vypukol požiar Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce Foto: Pellegriniho vítali v Stropkove chlebom a soľou, vláda odklepla okresu milióny eur Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Koalícia hovorila o dohode na menách, ale zvolili iba Pfundtner Video: Za dva dni prišlo na cestách o život desať ľudí, polícia sprísni kontroly (aktualizované) Foto: Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla so Stoltenbergom a Junckerom, prijal ju aj kráľ Filip (aktualizované)