Daňo na šampionáte dohral, proti Rusom v bráne s Hudáčkom

Útočník Marko Daňo Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 10. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti nastúpia proti Rusom v nedeľu večer o 20.15 h so zmenami v útočných formáciách a v bránke s Júliusom Hudáčkom. Informoval o tom asistent trénera slovenského výberu Peter Oremus. Tím trénera Vladimíra Vůjtka však prišiel o útočníka Marka Daňa, ktorý je zranený.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Hudáčkovi bude kryť chrbát Laco

Do duelu nezasiahnu ani brankár Branislav Konrád a obranca Ivan Baranka.

V prvej formácii po boku Mariána Gáboríka a Tomáša Surového nastúpi Libor Hudáček, obrannú dvojicu tvoria naďalej Andrej Meszároš a Dominik Graňák. Druhú päťku tvoria beci Marek Ďaloga s Jurajom Mikušom a útočníci Michel Miklík, Marek Viedenský a Tomáš Tatar. Do tretej zaradili tréneri obrancov Milana Jurčinu s Michalom Sersenom a útočníkov Milana Bartoviča, Mária Bližňáka a Tomáša Jurča. Siedmym bekom bude Adam Jánošík, štvrtý útok vytvoria Vladimír Dravecký, Tomáš Kopecký a Richard Pánik.

Pripravený naskočiť do duelu z pozície trinásteho útočníka bude Patrik Lušňák. Júliusovi Hudáčkovi bude kryť chrbát Ján Laco.

Zostava tímu SR na nedeľňajší duel proti Rusku (začiatok o 20.15 h):

J. Hudáček – Meszároš, Graňák, Marek Ďaloga, J. Mikuš, Jurčina, Sersen, A. Jánošík – Gáborík, Surový, L. Hudáček – Miklík, Viedenský, Tatar – Jurčo, Bližňák, Bartovič – Dravecký, T. Kopecký, Pánik – Lušňák

Daňo na majstrovstvách dohral

Marko Daňo si v sobotňajšom zápase proti Fínsku poranil koleno. Dvadsaťročný útočník si privodil zranenie pri zrážke so súperom. „Marko si v sobotu pri súboji poranil ľavé koleno. Vyšetrenie magnetickou rezonanciou potvrdilo predpoklad poranenia vnútorného postranného väzu. Rozsah poškodenia je taký, že mu neumožní ďalej pokračovať na šampionáte. Predpokladaná doba liečenia je štyri až šesť týždňov. Nález je však taký, že si nevyžaduje operačné riešenie. Väz je natrhnutý tak na 50 percent, čiže riziko ďalšieho väčšieho poškodenia kolena a bolesť ho limitujú do takej miery, že nemôže pokračovať ďalej,“ informoval lekár slovenskej reprezentácie Ján Grauzel.

Mladý slovenský útočník presne vie, v ktorom okamihu si privodil zranenie. „Dohrával som hráča a ten sa trochu zohol. Chcel som ho trafiť do hornej časti tela a mne koleno skočilo dovnútra. Hneď som cítil, že je niečo zle, odkorčuľoval na striedačku a v bolesti tam dosledoval duel,“ prezradil Marko Daňo.

Obrazom: Slováci podľahli Fínom, góly padali iba v tretej tretine

Hokejista Columbusu v zámorskej NHL už nepomôže Slovákom v boji o štvrťfinále, no spoluhráčov bude podporovať. „Stále máme šancu a ja by som rád pomohol mužstvu. Som však zranený a musím sa s tým vyrovnať. Taký je hokejový život. Budem chalanom fandiť a verím, že to ‚dajú‘ aj bezo mňa,“ povedal Daňo po nedeľňajšom vyšetrení magnetickou rezonanciou.

Bobrovskij bude chytať za Rusko

Do bránky Ruska proti Slovensku sa postaví Sergej Bobrovskij. Dvadsaťšesťročného brankára Columbusu Blue Jackets čaká tretí štart v rade. Chrbát zo striedačky mu bude kryť Anton Chudobin. Informuje o tom s odvolaním sa na trénera brankárov Ruska Rašita Davydova tlačová služba ruskej federácie.

„Pred začiatkom turnaja sme si so Sergejom prešli plán stretnutí. Už predtým sme sa dohodli, že odchytá dvojzápas s Bieloruskom a Slovenskom. Preveríme si zároveň jeho formu po fyzickej stránke. Jeho výkonnosť ide nahor, už nie je čas na experimentovanie,“ povedal Davydov.

Obrazom: Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam JánošíkAndrej MeszárošBranislav KonrádDominik GraňákIvan BarankaJán LacoLibor HudáčekMarek ĎalogaMarek ViedenskýMarko DaňoMichel MiklíkPeter OremusRichard PánikSergej BobrovskijTomáš KopeckýTomáš TatarVladimír Dravecký
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia