Dánsko vyzvalo svojich občanov, aby necestovali do Tuniska

Tunisko
Džihádista Abú Jahja Kajravání vlastným menom Sajfedín Rezgul cielil počas svojho streleckého vyčíňania iba na cudzincov. Útočil na pláži hotela Imperial Marhaba, na hotel a bazén, potom ho zlikvidovala polícia. Foto: SITA/AP

KODAŇ 10. júla (WEBNOVINY) – Dánsko vyzvalo v piatok svojich občanov, aby okrem nevyhnutných prípadov necestovali do Tuniska, kde trvá vysoké riziko teroristických útokov. Informovala o tom agentúra AP.

Obrazom: V Tunisku zaútočili na turistov teroristi

Dánske ministerstvo zahraničných vecí výzvu bližšie nekonkretizovalo, avšak Dánsko väčšinou v otázkach cestovných odporúčaní nasleduje Britániu. Tá vo štvrtok vyzvala svojich občanov, aby v dôsledku „vysokej pravdepodobnosti“ útoku extrémistov opustili Tunisko, a to aj napriek zvýšeným bezpečnostným opatreniam, ktoré tuniská vláda prijala.

Po útoku z 26. júna, keď islamský extrémista zastrelil v hotelovom komplexe v tuniskom prímorskom letovisku Súsa 38 turistov, väčšinou Britov, dánske cestovné kancelárie okamžite zrušili všetky lety do tejto obľúbenej turistickej destinácie.

Možnosť teroristických útokov v Tunisku v piatok potvrdilo aj Fínsko, ktoré ale svojim občanom nedalo negatívne odporúčanie. Fínske ministerstvo zahraničných vecí však varovalo, že tuniské úrady „nie sú schopné dostatočne zaručiť bezpečnosť v turistických destináciách“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom