Dánsky princ utrpel zlomeninu pri skákaní na trampolíne

Princ Frederik
Dánsky korunný princ Frederik Foto: SITA/AP

KODAŇ 14. októbra (WebNoviny.sk) – Dánsky korunný princ Frederik si v piatok pri skákaní na trampolíne zranil krčnú chrbticu. Oznámil to kráľovský palác, podľa ktorého korunný princ utrpel zlomeninu a bude musieť najbližších 12 týždňov nosiť na krku stabilizačný nákrčník. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Podľa kráľovského paláca skákal princ na trampolíne „na súkromnej akcii na gymnáziu“. Očakáva sa, že sa 48-ročný následník trónu plne zotaví. Vzhľadom na zranenie musel princ Frederik zrušiť plánovanú recepciu pre dánskych atlétov, ktorí sa zúčastnili na tohtoročných paralympijských hrách.

„Prirodzene som sklamaný, že sa nemôžem zúčastniť na dnešnej recepcii. Už som sa tešil na veľké oslavy historického úspechu dánskych športovcov v Riu. Prajem všetkým účastníkom dobrý deň v (kráľovskom paláci) Christiansborg,“ uviedol princ vo vyhlásení.

Server thelocal.dk napísal, že verejnosť princa čoskoro uvidí v krčnej ortéze, pretože kráľovský palác neočakáva, že by musel pre zranenie rušiť iné svoje verejné podujatia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom