Danube Wings budú opäť lietať do Splitu, Zadaru a Rijeky

Danube Wings
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) – Domáci letecký dopravca Danube Wings bude aj počas tohtoročnej letnej sezóny prevádzkovať pravidelné linky do troch chorvátskych miest pri Jadranskom mori.

Z Bratislavy do Splitu bude lietať v utorok a piatok (od 14. júna), do Zadaru v sobotu (od 15. júna) a z Košíc do Rijeky vo štvrtok (od 20. júna). Ako v utorok informovali aerolínie, novinkou je rozšírenie letov do Splitu a ich ideálne napojenie na domácu linku medzi Bratislavou a Košicami.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať ďalší letový deň pre Split, ako aj zabezpečiť dlho žiadaný let z Košíc do Splitu (cez Bratislavu),“ povedal generálny riaditeľ Danube Wings Ján Rostáš.

„Split je naša najvyťaženejšia linka a verím, že dva lety týždenne pomôžu, okrem Košičanov, tým dovolenkárom, ktorí nemajú čas stráviť pri mori celý týždeň,“ dodal.

Danube Wings v minulom roku prepravili celkom 122 791 pasažierov. V porovnaní s rokom 2011, keď s najväčšími domácimi aerolíniami letelo 74 211 cestujúcich, je to viac o 65,5 % alebo o 48 580 osôb. Jedno lietadlo Danube Wings väčšinu uplynulého roka lietalo v rámci ACMI prenájmu, čiže so slovenskými pilotmi, stewardmi a servisom, na dvoch pravidelných linkách vo Švédsku – Gällivare – Kramfors a Kramfors – Štokholm/ Arlanda.

Ďalšie lietadlo operovalo z novej základne Danube Wings vo francúzskom Dole s viacerými pravidelnými linkami a zvyšné dve obsluhovali slovenské pravidelné lety z Bratislavy do Košíc, Splitu a Zadaru a z Košíc do Rijeky, ako aj chartrové lety najmä z Talianska a Nemecka. Koncom vlaňajška aerolinky sprevádzkovali tiež pravidelnú linku z Ostravy do Viedne.

Lety pod obchodnou značkou Danube Wings prevádzkuje spoločnosť VIP Wings, a.s. Aerolínie majú domovskú základňu na bratislavskom letisku. Spoločnosť VIP Wings je zapísaná v Obchodnom registri SR od 23. mája 2000, eviduje základné imanie 8,157 mil. eur.

Danube Wings majú vo svojej flotile štyri lietadlá typu ATR 72-202 s kapacitou 70 a 72 cestujúcich, ktoré dosahujú rýchlosť 460 kilometrov za hodinu. Pre nízke prevádzkové náklady je lietadlo vhodné na lety do 1 500 kilometrov. Výrobcom lietadla je francúzsko-talianske konzorcium Aerospatiale/Alenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Danube Wings