Dátum voľby kandidátov na ústavných sudcov nezmenili, v parlamente neprešli ani ďalšie návrhy opozície

Národná rada SR

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR otvorili 43. schôdzu parlamentu. V úvode schôdze vyjadrili minútou ticha úctu poslancovi Antovi Hrnkovi (SNS), ktorý pri leteckom nešťastí prišiel o manželku a dve deti. Plénum odmietlo viaceré poslanecké procedurálne návrhy.

Voľba kandidátov na sudcov

Naopak, poslanci sa dohodli, že v zlúčenej rozprave prerokujú návrh novely zákona o potravinách z dielne Mosta-Híd a z dielne Slovenskej národnej strany (SNS) návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Oba riešia rovnakú problematiku.

Ondrej Dostál (SaS) neúspešne žiadal zmeniť termín voľby kandidátov na ústavných sudcov z 3. apríla na skorší termín. „Nič nebráni tomu, aby bol návrh prerokovaný a aby sme o kandidátoch hlasovali,“ povedal. Miroslav Sopko (OĽaNO) chcel, aby minister životného prostredia predložil správu o opatreniach, ktorými SR bojuje s klimatickými zmenami.

Neprešli ani ďalšie návrhy opozície

Martin Fecko (OĽaNO) navrhol, aby ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná informovala o tom, ako sa vysporiadala s požiadavkami agropodnikateľov,

Gábor Grendel (OĽaNO) navrhol zaradiť bezpečnostnú a obrannú stratégiu do programu schôdze. Podľa jeho slov ich vláda schválila už pred časom a parlament ich doteraz neprerokoval.

Anna Zemanová (SaS) chcela, aby sa ako posledný bod schôdze zaradil návrh na voľbu člena rady Slovenského pozemkového fondu. „K dnešnému dňu je tento post stále neobsadený,“ povedala. Ján Budaj (OĽaNO) navrhoval, aby poslanci hlasovali o návrhu zákona hneď po jeho prerokovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita