David Beckham je sklamaný z odchodu trénera Capella

Beckham

LOS ANGELES 17. februára (WEBNOVINY) – Davida Beckhama sklamal predčasný koniec trénerskej misie Fabia Capella pri anglickej futbalovej reprezentácii krátko pred majstrovstvami Európy v Poľsku a na Ukrajine.

Bývalý Talianov zverenec z Realu Madrid ale chápe jeho rozhodnutie. Aj on je presvedčený o tom, že kapitána tímu si má vyberať tréner. Capello odstúpil z funkcie po tom, ako národná asociácia odriekla Johnovi Terrymu právo nosiť na reprezentačnom drese kapitánsku pásku až do vyriešenia súdneho sporu o jeho údajných rasistických urážkach voči obrancovi Queens Park Rangers Antonovi Ferdinandovi.

„Pracoval som s Fabiom pár rokov. Nešťastné, že odchádza práve v takomto kritickom čase. Mal na to svoje dôvody. Viete, ako trénera a človeka ho veľmi uznávam. Želám mu všetko najlepšie,“ povedal bývalý kapitán anglickej reprezentácie po štvrtkovom tréningu so svojím Los Angeles Galaxy.

Pokiaľ ide o otázku, kto má vyberať lídra kabíny, má Beckham jasno: „Trénerova voľba. Rozhodli sa síce, že John nemôže byť kapitánom, ale myslím si, že nech na lavičku príde hocikto, vyberie si kapitána podľa svojej vôle.“

Beckham sa prikláňa k väčšinovému názoru, že nový tréner Angličanov by mal byť Angličan. Aj on favorizuje kormidelníka Tottenhamu Harryho Redknappa. „Harry je veľký muž, veľký tréner. Jeho trénerské schopnosti sú neoceniteľné. Poznám futbalistov, ktorý pod ním hrali. Trénoval som s ním. Skvelý kouč aj človek,“ konštatoval Beckham.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David BeckhamFabio Capello