David Beckham nechce zapáliť olympijský oheň

David Beckham
David Beckham Foto: SITA/AP

LONDÝN 13. júla (WEBNOVINY) – Futbalista David Beckham sa nepovažuje za správnu osobu pre zapálenie ohňa Hier XXX. olympiády v Londýne.

Malo by to byť podľa jeho slov privilégiom niektorého z olympionikov, ktorí získal zlatú medailu.

Beckham je stále sklamaný z toho, že sa nedostal do nominácie Veľkej Británie na olympijský turnaj, ale právo byť ústrednou postavou ceremoniálu 27. júla si neprisvojuje.

„Vždy som hovoril, že olympijský oheň by mal zapáliť niekto, kto bol skutočným olympionikom. Niekto, kto urobil neuveriteľné veci pre krajinu a získal zlaté medaily,“ povedal v rozhovore pre Daily Mail Beckham.

Práve meno stredopoliara Los Angeles Galaxy sa spomína v súvislosti so zapálením ohňa. Po tom, čo sa nedostal do nominácie Stuarta Pearcea, je podľa stávkových kancelárií najväčším favoritom.

Beckham si veľmi chcel zahrať na olympijskom turnaji, na rozdiel od bývalého spoluhráča z Manchestru United Ryana Giggsa sa mu tento sen nesplní.

„Ak by som reprezentoval na olympijských hrách Veľkú Britániu, bol by som veľmi hrdý. Každý vie, čo pre mňa znamená reprezentácia. Som, samozrejme, sklamaný, ale život ide ďalej. Moja rodina je zdravá, ja nemám zdravotné problémy a aj napriek osobnému sklamaniu vždy budem podporovať britský tím,“ dodal podľa Daily Mail Beckham.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Beckham