Dávid Bondra v premiére v Komete Brno skóroval, tréner chváli jeho blokáciu striel

HOKEJ: Slovensko - Česko
Zľava: Dávid Bondra, Patrik Koch, obaja zo Slovenska a Lukáš Rousek z Česka počas hokejového zápasu Euro Hockey Challenge medzi Slovensko - Česko. Nitra, 27. apríl 2019. Foto: archívne, SITA/Rastislav Búgel

Počas niekoľkých týždňov skúša šťastie v Komete Brno už druhý hráč, ktorý predčasne skončil v čínskom tíme KHL Červená hviezda Kchun-lun. Po Kanaďanovi Brandonovi DeFaziovi prišiel pod Špilberk slovenský útočník Dávid Bondra.

A hneď v premiére strelil gól do siete Českých Budějovíc a prispel tak k výprasku nováčika 4:10. Syn slávneho otca Petra Bondru verí, že svoju šancu v českej najvyššej súťaže využije čo najlepšie.

„Dúfam, že otec videl zápas. Vždy sa pozerá ako hrám a potom mi povie, čo sa mu páčilo a čo nie. Verím, že bude mať radosť z víťazstva aj môjho streleného gólu,“ uviedol Dávid Bondra pre české médiá, citoval ho aj portál iDnes.cz.

Vianočné sviatky

Bondra po prílete z USA strávil vianočné sviatky sám v Brne a s blízkymi bol v spojení cez internet. Vynechal dokonca aj návštevu Popradu, kde pred pár rokmi úspešne pôsobil.

Nechcel riskovať karanténu, keď by musel prekročiť slovensko-české hranice. Posledné dva roky strávil 28-ročný krídelník v Kchun-lune, ale už cítil, že potrebuje zmenu. Jeho pozícia v tíme sa postupne oslabovala.

„Tento rok sme pre koronavírus odohrali v Mytišči, aj preto bol v tíme tlak na to, aby hralo čo najviac Rusov. Vážim si šancu aj jeden a pol roka, ktoré som strávil v Kchun-lune. Teraz som však už potreboval zmenu,“ vysvetlil Bondra.

Šanca na zmenu

A šancu na zmenu vidí v brnianskom angažmáne. Štefanský súboj proti Českým Budějoviciam bol jeho prvý po takmer mesiaci. Predtým naposledy nastúpil na súťažný zápas v KHL 29. novembra proti Omsku.

V Brne si predbežne našiel miesto v treťom útoku, tréneri s ním rátajú najmä na defenzívnu robotu aj počas oslabení.

„Vedeli sme o ňom, že je dobrý korčuliar. Na to sme ho brali a to aj potvrdil. Vie hrať aj solídne dopredu, čiže s ním nerátame len do defenzívy,“ uviedol tréner Jan Zachrla.

Porovnania s otcom

Porovnania s otcom Petrom, ktorý v NHL odohral 1161 zápasov a strelil v nich 583 gólov, a bol rýchlik na korčuliach, David veľmi nemá v láske.

„Peter Bondra bol väčší strelec ako je jeho syn. Na druhej strane Dávid je väčší bojovník a hráč vhodný na oslabenia. V nich je schopný zablokovať viac striel ako kedysi jeho otec,“ myslí si tréner Zachrla.

„Samozrejme, otec ma naučil z hokeja všetko, ale on mal iný talent. Vedel streliť gól a bol veľmi rýchly. Ja idem svojou cestou,“ pousmial sa Dávid Bondra.

Slová chvály

Celkovo k atmosfére a na spoluhráčov v novom tíme mal po triumfe 10:4 len slová chvály.

„Máme veľmi dobrých hráčov na presilovky. Sledoval som ich a bolo to veľmi pekné. V mužstve je potrebná agresivita, tvorcovia hry a celkovo komplexnosť. Samozrejme, aj dobrí brankári. Verím, že to bola dobrá voľba, že som sem prišiel,“ uzavrel Dávid Bondra aj na webe iDnes.cz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dávid BondraPeter Bondra
Firmy a inštitúcie Červená hviezda Kchun-lunHC Kometa BrnoSK Dynamo České Budějovice