Dávid Bondra venoval svoj gól babke do neba aj mame k päťdesiatke

Dávid Bondra
Dávid Bondra. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

KOŠICE 19. mája (WebNoviny.sk) – Vyše týždňa čakal Dávid Bondra na svoju príležitosť zahrať si na hokejových majstrovstvách sveta v Košiciach a napokon sa dočkal.

Tečoval Kochovu strelu

V súboji proti Veľkej Británii (7:1) síce nastupoval iba ako trinásty či štrnásty útočník s druhým najnižším „icetimom“, ale za necelých šesť minút pobytu na ľade dokázal aj skórovať. V 58. min tečoval strelu Patrika Kocha a pečatil vysoké slovenské víťazstvo.

„Ešte dnes ráno som bol otáznik, aj preto som rád, že som si konečne mohol zahrať a dať gól. Treba byť silný aj mentálne, musel som zvládnuť to čakanie. Bol by som však šťastný aj vtedy, ak by som nedostal šancu. Máme tu skvelú partiu, som rád, že som jej súčasť,“ uviedol 26-ročný Dávid Bondra v novinárskej mixzóne.

Piaty reprezentačný gól

Bol to jeho piaty reprezentačný gól, po roku druhý na majstrovstvách sveta a mal špeciálnu príchuť. Strelil ho pred zrakmi oboch rodičov, navyše mame ním spestril okrúhle narodeniny.

„Som veľmi rád, že som dal gól. Chcem ho venovať mojej babke, ktorá zomrela pred mesiacom. Stihol som si aj poplakať na striedačke, keď som ho strelil. Navyše mama má dnes päťdesiatku, a tak dostala darček,“ vyznal sa D. Bondra.

V nedeľu sa môže definitívne rozhodnúť o osude Slovákov na turnaji. Ak Američania zdolajú Nemcov, na slovenský tím nezostane miestenka do štvrťfinále bez ohľadu na výsledok posledného slovenského vystúpenia proti Dánom. „Víťazstvo je vždy najdôležitejšie, vďaka nemu ešte žijeme. Neviem, ako to zajtra dopadne, ale budem držať prsty,“ uzavrel D. Bondra.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dávid Bondra
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia