David Bowie sľúbil fanúšikom novú hudbu

Bowie
Britský hudobník David Bowie. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Britský hudobník David Bowie sľúbil fanúšikom a fanúšičkám čoskoro novú hudbu. V krátkom vyhlásení, ktoré vydal pre hostí špeciálnej oslavy 50 rokov svojho pôsobenia v hudobnom priemysle, napísal: „Toto mesto je krajšie ako pred rokom, takže nezabudnite tancovať, tancovať, tancovať. A potom si na chvíľku sadnúť, niečo upliesť, potom vstať a obehnúť celé miesto. Urobte to! Lásku všetkým. Viac hudby čoskoro. David.“ Hovorca hudobníka potvrdil, že slová napísal Bowie. Ďalšie detaily však neprezradil.

Video: David Bowie – The Stars (Are Out Tonight)

Šesťdesiatsedemročný David Bowie je jedným z najvýznamnejších hudobníkov v dejinách. Oceňované je najmä jeho novátorstvo zo 70. rokov minulého storočia, ktoré sa prejavilo na albumoch ako The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975), či Heroes (1977). Na svojom konte má 24 sólových štúdioviek, tou zatiaľ poslednou je The Next Day (2013).

Medzi jeho najznámejšie skladby patria single Space Oddity, Changes, Life on Mars?, Fame, Heroes, Ashes to Ashes, Under Pressure (feat. Queen), Let’s Dance, China Girl alebo Dancing in the Street (feat. Mick Jagger). Držiteľa ocenenia Grammy, dvoch Brit Awards a tiež jednej Ivor Novello Award označila v roku 2002 BBC za 29. najvýznamnejšieho Brita v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 označil za 39. najlepšieho interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Bowie