Dávid Hancko by mal ostať v Sparte Praha, český klub vyrokoval aj nižšiu opciu

David hancko
Dávid Hancko v drese Sparty Praha. Foto: www.facebook.com

Sparta Praha aj slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko majú dôvod na radosť. Podľa reportéra Sky Sports Italia Gianlucu Di Marzia sa klub z českej metropoly a taliansky tím AC Fiorentina dohodli na pokračovaní hosťovania 22-ročného slovenského stopéra v Sparte.

Hancko strávil ostatný ročník v Sparte a svojimi výkonmi zaujal nielen predstaviteľov českého mužstva, ale aj fanúšikov. A s krajanom Lukášom Štetinom vytvoril spoľahlivú stopérsku dvojicu. Po skončení sezóny 2019/2020 bol zo strany klubu aj hráča záujem o pokračovanie spolupráce, Sparte sa však nepozdávala opcia 6 miliónov eur na kúpu Hancka. Preto začala s Fiorentinou rokovať a zdá sa, že uspela.

Kariéra Dávida Hancka pokračuje v Sparte Praha. Fiorentina, ktorá je vlastníkom práv na hráča, sa v princípe dohodla s českým klubom na pokračované jeho hosťovania o ďalší rok. Český klub tiež získal opciu, aby na jej konci mohol kúpiť Hancka za 3 milióny eur a ďalšie bonusy pre Fiorentinu,“ informoval reportér stanice Sky Sport Gianluca Di Marzio.

Dávid Hancko *

* odštartoval seniorskú kariéru v MŠK Žilina, odkiaľ v júni 2018 prestúpil do talianskej Fiorentiny a podpísal zmluvu na päť rokov. V Serie A absolvoval zatiaľ päť stretnutí a od leta 2019 bol v Sparte. V národnom tíme debutoval v októbri 2018 v súboji proti Česku, na svojom konte má doteraz 12 reprezentačných štartov a aj jeden presný zásah, ktorý dosiahol v júni 2019 v Baku proti domácemu Azerbajdžanu v kvalifikácii o postup na ME 2020 pri vysokom triumfe Slovákov 5:1.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dávid HanckoLukáš Štetina
Firmy a inštitúcie ACF FiorentinaMŠK ŽilinaSparta Praha