David Koller vystúpi v Bratislave, adoptujte si ho pre včely

David Koller
David Koller Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) – Český hudobník David Koller sa predstaví 20. marca v bratislavskom Kafe Scherz.

Koncertom chce pomôcť včelám

Spevák kapely Lucie vystúpi spolu s Kollerbandom v rámci benefičného koncertu Adoptuj si Kollera projektu s názvom Adoptuj si včelu, ktorý sa zameriava na problém úhynu včiel v dôsledku používania pesticídov, snaží sa získať prostriedky na osadenie úľov v rôznych slovenských mestách a zároveň vzdelávať verejnosť a rozširovať včelstvá na Slovensku.

„Dostali sme sa do druhej polovice projektu a prekročili sme hranicu desaťtisíc vyzbieraných eur. Chceli sme preto pre nových podporovateľov projektu zorganizovať niečo špeciálne. Keď David súhlasil so spoluprácou, vedeli sme, že koncert pre ľudí, ktorým včely nie sú ľahostajné, bude tá správna odmena za ich podporu,“ prezradila koordinátorka projektu Katarína Nikodemová z Greenpeace Slovensko.

Koller sa veľmi teší, že bude môcť podporiť projekt, ktorý upozorňuje na negatívny vplyv spoločnosti na prírodu. „Každý človek by sa mal snažiť kultivovať okrem seba samého aj svoje najbližšie okolie. Verím v kvalitných jednotlivcov. Tí sa potom spájajú, vytvárajú kvalitné skupiny a menia veci k lepšiemu. Konzum, v ktorom žijeme, má kopu nevýhod a asi tá najväčšia je, že ubližujeme prírode. Nevážime si, čo máme. Preto som sa rozhodol, že projekt podporím,“ uviedol.

Nový album možno nepredstavia

Hudobník vystúpi v Bratislave deň pred oficiálnym vydaním albumu Československo. Či zahrá aj nové skladby, však zatiaľ nevie. „To neviem zaručiť. Skladby ešte len nacvičujeme, sú pre nás úplne nové. Dúfam ale, že nový album stihneme aspoň predpremiérovo priniesť. Nechajte sa prekvapiť,“ vyjadril sa.

Záujemcovia a záujemkyne o vstupenky na koncert musia navštíviť webstránku www.adoptujsivcelu.sk, kde si môžu Kollera „adoptovať“. Cena, ktorou podporia projekt Adoptuj si včelu, je desať eur. Každý adoptívny rodič tak získa vstup pre jednu osobu na koncert v Kafe Scherz.

David Koller

sa preslávil najmä ako člen spomínanej kapely Lucie, ktorá pôsobí na scéne od polovice 80. rokov minulého storočia, no od roku 2004 až do decembra 2012 mala pauzu. Skupina nahrala sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledným je Dobrá kočzka, která nemlsá (2002).

Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Amerika, Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Medvídek, Dotknu se ohně, Šrouby do hlavy, Oheň, Panic, Zkamenělý dítě, Pod měděným nebem, Hvězda, Srdce, Sen alebo Lucie. Koller je známy aj z formácií Pusa, Žentour či Jasná páka. Zatiaľ poslednú sólovku Teď a tady vydal v roku 2010.

Informácie pochádzajú od hovorkyne Greenpeace Slovensko Miroslavy Ábelovej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Koller