David Lynch zrejme bude režírovať klip Nine Inch Nails

David Lynch
Foto: kcanimators.net

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) – Americký filmár a hudobník David Lynch sa údajne postará o réžiu videoklipu ku skladbe Came Back Haunted kapely Nine Inch Nails.

Informovalo o tom viacero médií po tom, ako líder skupiny Trent Reznor zverejnil na Twitteri svoju fotografiu s legendárnym režisérom.

Spevák sa pritom nikdy netajil tým, že práve Lynchove filmy mu slúžili ako inšpirácia pri skladaní hudby. Dvojica spolupracovala aj v minulosti, keď sa Reznor podieľal na hudbe k dráme Lost Highway (1997).

Trent Reznor vo februári oznámil, že Nine Inch Nails sa po takmer štvorročnej prestávke vrátia v lete na scénu s novou zostavou. V máji následne prezradil, že kapela už vlani nahrala svoj ôsmy štúdiový album.

Ten dostal názov Hesitation Marks a vyjde 3. septembra. Prvým singlom z novinky sa stala práve skladba Came Back Haunted.

Video: Nine Inch Nails – Came Back Haunted

David Lynch je americký režisér, producent, hudobník, scenárista, maliar a príležitostný herec, do svetového povedomia sa však dostal najmä charakteristickými surrealistickými snímkami s nezameniteľným rukopisom, ktoré majú nejednoznačnú interpretáciu.

Jeho prvou celovečernou snímkou je horor Mazacia hlava (1977), ktorý sa stal kultovým. S filmom Sloní muž (1980), kde v hlavnej úlohe zažiaril Anthony Hopkins, prišiel mainstreamový úspech, no následne nakrútil prepadák Duna (1984).

Kriminálnou drámou Modrý zamat (1986) si však opäť vyslúžil chválu kritikov. Ďalej má na konte legendárny seriál Mestečko Twin Peaks (1990 – 1991), rovnomenný pilotný film z roku 1990 a prequel a zároveň sequel seriálu s názvom Twin Peaks (1992).

Nakrútil tiež trojicu snímok, v ktorých rezignoval na chronologický dej – Lost Highway (1997), Mulholland Drive (2001) a Inland Empire (2006) či krimi drámu Divokosť v srdci (1990) a životopisný film Príbeh Alvina Straighta (1999). Počas svojej kariéry stihol získať tri nominácie na Oscara za réžiu a jednu za scenár a tiež množstvo ďalších cien, pričom denník The Guardian Lyncha v roku 2007 označil za najdôležitejšieho súčasného režiséra.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anthony HopkinsDavid Lynch