Dávid Skokan má o motiváciu proti NY Rangers postarané

Dávid Skokan
Zľava: Hráč Slovana Dávid Skokan a brankár Bystrice Matúš Kostúr. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník Dávid Skokan v službách Slovana Bratislava bude mať v nedeľňajšom exhibičnom stretnutí proti tímu NHL New York Rangers o motiváciu postarané.

Bude mať totiž šancu predviesť sa pred zástupcami klubu, ktorý ho v roku 2007 draftoval, no mladému 22-ročnému hokejistovi nedal príležitosť zahrať si v prvom mužstve v prestížne profilige.

„Pre tých, čo si nesplnili sen zahrať si v NHL, bude toto stretnutie čiastočným zadosťučinením. Budeme sa snažiť hrať čo najlepšie, aj keď to bude určite ťažké,“ cituje oficiálna stránka Slovana popradského rodáka Dávida Skokana, ktorý v minulosti s tímom „jazdcov“ absolvoval krátku prípravu.

„Hrať a trénovať s takými hokejistami, ako je Näslund, Shanahan či Avery bolo skvelé. Ktovie, či si na mňa budú ešte v klube pamätať, ale keď im dám gól, určite si spomenú,“ pokračoval dôrazný útočník.

Dávid Skokan sa na nedeľu teší, pretože bude mať príležitosť stretnúť sa s kamarátmi, ktorí v organizácii Rangers hrávajú.

„Poznám sa s Brandonom Dubinským, Marcom Staalom (do Európy pre zdravotné problémy nepricestova) a Arťomom Anisimovom. S ním si často píšeme cez internet. Škoda, že sa tu zdržia tak krátko, určite by som ich niekam pozval,“ dodal odchovanec popradského hokeja, ktorý v zámorí strávil tri roky v juniorskom klube Rimouski Océanic v QMJHL.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie New York Rangers