Dávid zaútočil mačetou na svojho brata, rozbil aj dva televízory

Mačeta
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Trenčín.

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície z Komárna obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania a porušovania domovej slobody 25-ročného Dávida.

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, obvinený v nedeľu 17. septembra popoludní poškodil a následne vytlačil vchodové dvere na rodinnom dome a vošiel dnu. „Muž maskovaný kuklou a s mačetou v ruke rozbil v obývacej miestnosti dva televízory, elektrické ističe a odtrhol rozvodovú skrinku od elektriny. Následne so slovami ´zabijem ťa´ s mačetou zaútočil na 28-ročného Attilu. Počas toho, ako sa bránil, strhol útočníkovi z hlavy kuklu a spoznal v ňom svojho mladšieho brata, ktorý odhodil mačetu a z miesta ušiel,“ uviedla Bruchterová. Policajti Dávida zadržali.

Sudca vyhovel návrhu na vzatie do väzby a obvinený bude stíhaný väzobne. Za tieto skutky mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, dodala Bruchterová s tým, že 28-ročný brat počas útoku utrpel viaceré zranenia. Škoda, ktorá vznikla na majetku, doposiaľ nebola vyčíslená.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom