Dávida, ktorý ušiel od zubára, opäť našli a doviedli domov

Melus
Dávid Meluš z Krnče. Foto: SITA/KR PZ Nitra

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Pätnásťročný Dávid Meluš z Krnče, ktorý začiatkom septembra ušiel z čakárne u zubára v Solčanoch, je už doma.

V utorok ho znovu našli v Innsbrucku. Dôvodom jeho úteku bol strach zo zubára a neskôr aj z návratu domov.

Dávida hľadali desiatky policajtov, stovka vojakov a kynologická záchranná služba so špeciálne cvičenými psami.

Minulú stredu ho našli v rakúskom Salzburgu, dočasne tu skončil v zariadení pre mladistvých, znovu však ušiel. V utorok ho opäť vypátrali a tentokrát sa už vrátil domov.

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, po príchode na Slovensko ho policajti vypočuli.

Ušiel zo strachu pred zubárom, peši prešiel desiatky kilometrov a nakoniec nastúpil vo Veľkých Bieliciach na vlak do Bratislavy a odtiaľ pokračoval do Viedne.

Ďalej cestoval stopom do Salzburgu a Innsbrucku, kde jeho plány znovu skrížila polícia. „Policajti nezistili, že by chlapcovi pred útekom ubližovali alebo by bol šikanovaný“, uviedla Čuháková.

Po ceste sa dohováral po anglicky a žil z peňazí, ktoré mal pri sebe. Prostredníctvom Wi-Fi pripojenia sa dokonca dostal aj k správam o pátraní po ňom, zub ho už prestal bolieť, napriek tomu bol však rozhodnutý unikať ďalej. Pri jeho návrate asistovala aj sociálna kuratela.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom