Debakel „Liptákov“ a tri góly Coffmana, Nové Zámky si skomplikovali cestu do play-off

Hokej, Tipsport liga
Sprava: Vojtech Zeleňák z HKM Zvolen a Éric Faille z HC´05 iClinic Banská Bystrica počas hokejového zápasu 51. kola Tipsport ligy medzi HKM Zvolen a HC´05 iClinic Banská Bystrica. Zvolen, 2. marec 2018 Foto: SITA/Jakub Julény

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra nemali zľutovania s hráčmi Liptovského Mikuláša bojujúcimi o účasť v play-off Tipsport ligy.

V piatkovom stretnutí 51. kola ich zdolali vysoko 4:0. Rozhodujúci náskok si utvorili v druhej tretine, ktorá sa skončila 3:0 v ich prospech. Po otváracom góle Radoslava Macíka ešte z 8. min zvýšil na 2:0 Marek Slovák v 21. min počas presilovky, ďalšie dva góly pridali Cody Bradley a Martin Rýgl v priebehu dvoch minút. Nitra získala tri body v treťom stretnutí v rade.

Šanca na výhru základnej časti

V súboji tabuľkových susedov zvíťazila Dukla Trenčín na ľade Košíc 3:0. Pred vyše 4000 divákmi skórovali „vojaci“ v každej tretine jedenkrát. Bodovo sa tak dotiahla na svojho súpera.

Obranca Marek Pač strelou od modrej otvoril skóre, ďalšie dva pridali útočníci Juraj Bezúch a Ondrej Mikula. Košice majú stále šancu vyhrať základnú časť, ale nezískali bod už v druhom stretnutí za sebou.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Banskej Bystrice prišli o prvé miesto v tabuľke Tipsport ligy, keď v piatok nestačili na svojho regionálneho rivala a vo Zvolene prehrali 2:4. Domáci Zvolen išiel pred vyše troma tisíckami divákov dvakrát do vedenia, no Banskobystričania vždy vyrovnali, v 49. min v presilovke skóroval Cason Hohmann na 2:2.

O osude zápasu rozhodol americký útočník Timothy Coffman, ktorý v 55. min strelil víťazný gól a v 59. min pridal ešte jeden, svoj tretí v stretnutí.

Strelecky najproduktívnejší Svitana

Hokejisti Popradu pohodlne zvíťazili na ľade Detvy 6:3. Podtatranci viedli po góle Aleša Ježka v 33. minúte už 6:1. Detva aspoň skorigovala skóre, keď sa v 47. min v priebehu 20 sekúnd gólovo presadili Martin Belluš aj David Videlka. V drese Popradu bol strelecky najproduktívnejší Patrik Svitana, ktorý sa presadil dvakrát.

Hokejisti Nových Zámkov si skomplikovali svoju cestu do play-off Tipsport ligy 2017/18, keď v domácom prostredí podľahli Žiline 4:7. Žlto-zelení viedli v 32. min stretnutia už 6:0. Ešte do konca druhej tretiny dokázali Nové Zámky znížiť na 3:6 a v treťom dejstve aj na 4:6, ale svoju snahu o veľký obrat nedotiahli do úspešného konca, a tak nezabodovali už v štvrtom stretnutí v sérii.

Tipsport liga 2017/2018 – 51. kolo

• piatok

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 8. Macík (Rýgl), 21. M. Slovák (Kutálek, Blackwater), 29. Bradley (Kovacs), 31. Rýgl (Bradley, Kovacs)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lokšík – Korba, Bogdaň, 823 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan (21. – 31. Hollý) – J. Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Kurali, M. Bača – A. Laco, M. Sukeľ, R. Rapáč – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Vybiral, Uhrík, Lištiak
Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Rýgl – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Bradley, Kovacs

HC Košice – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. Pač (Starosta), 38. Bezúch (Holenda, Ölvecký), 46. Mikula (Holenda)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín – M. Smrek, Stanzel, 4250 divákov

Košice: Habal – Dudáš, B. Kessel, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Matejka, Vrábeľ – Kafka, Pacan, Miklík – L. Nagy, Boltun, Marek Hovorka – Jenčík, Suja, Hričina – Š. Petráš, T. Klíma, Šoltés
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Holenda, Cebák, Bohunický, Pač, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Sojčík, Sádecký, Hecl – Mikula, Dlouhý, T. Varga – D. Hudec, J. Švec, Gašparovič – Deveaux,

HC 07 Orin Detva – HK Poprad 3:6 (1:4, 0:2, 2:0)
7. Belluš (Martin Chovan. Surovka), 47. Belluš (Surovka), 47. Videlka (Murček) – 8. D. Bondra (Matej Paločko, Š. Fabian), 9. Bdžoch (Štrauch, Svitana), 11. Svitana, 12. Heizer (Buc, Davydov), 30. Svitana (Abdul), 34. Ježek (Hvila, Česánek)
Vylúčení:
4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Lauff – Jobbágy, Rojík, 250 divákov

Detva: Hackett (34. A. Nagy) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec.- Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Jakubík, M. Surový, Róth – Jendroľ
Poprad: Corbeil – König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Bdžoch, Česánek – Svitana, M. Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, Vartovník – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvíla, Ježek, Koky

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 8. T. Török, 36. Coffman (Ulrych), 55. Coffman (O. Steen, Flick), 59. Coffman – 25. Hrnka (Pretnar, Bubela), 49. Hohmann (Trecapelli, Bubela)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, D. Konc – Výleta, Tvrdoň, 3180 divákov

Zvolen: MacIntyre – Ross, T. Bokroš, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Zeleňák – Flick, O. Steen, Coffman – Kelemen, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, Špirko, Matis – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török – Síkela
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Sedlák – Hrnka, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč – Tamáši

HC Nové Zámky – MsHK Doxxbet Žilina 4:7 (0:3, 3:3, 1:1)
Góly: 34. Šimun (Škoda, M. Jass), 35. Zbořil (Hřebejk), 40. Zbořil (L. Jurík), 46. Saulietis (Dubec, Lorraine) – 6. Švihálek (Húževka), 8. J. Jurík (Michal Roman, Švihálek), 20. Tvrdoň (Mendrej, Andersons), 24. Kozák (Pospíšil, Tvrdoň), 25. Húževka (J. Jurík, Martin Mazanec), 32. Klimenta (Holovič, Juraško), 60. Švihálek
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner – Šefčík, Gegáň

Nové Zámky: Baroš (21. Romančík) – M. Hruška, Plášil, M. Novák, Husák, Salija, M. Jass, Šimek – Zbořil, L. Jurík, Hřebejk – Šille, Šimun, Škoda – R. Varga, Š. Novotný, Fábry – Saulietis, Lorraine, Dubec – Dominik Rehák
Žilina: T. Tomek – Hatala, Kozák, Michal Roman, Juraško, Martin Mazanec, Andersons, Mendrej – Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Konečný, Ondruš, Rogoň – Dolinajec