Debakel Nitry so Senicou posunul Harbuľáka do obrany

Fc nitra
Michal Áč z FC Nitra (vpravo) a Jaroslav Diviš z FK Senica (vľavo) počas 20. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica. Nitra, 4. marec 2011. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 9. marca (WEBNOVINY) – Obrana futbalového klubu FC Nitra bude v sobotu 12. marca v stretnutí 21. kola Corgoň ligy FC Spartak Trnava – FC Nitra (od 17.30 h) na nepoznanie. Brankár Lukáš Hroššo je mimo pre trest, Lukáš Štetina už hrá v Charkove, Martin Tóth a Marián Kolmokov budú nútene odpočívať pre žlté karty.

Hlavný tréner tímu spod Zobora Ivan Vrabec musel z juniorky povolať Filipa Kinčeka. Taký je aktuálny stav v

obrane FC Nitra. Vrabec, zhodou okolností tiež bývalý stredný obranca, má vrások viac ako dosť. Všetky tieto absencie ho nútia so zostavou veľmi improvizovať a všetko nasvedčuje tomu, že príležitosť v strede obrany dostane aj 22-ročný odchovanec nitrianskeho futbalu Ján Harbuľák.

Naprávanej naštrbenej psychiky

Mal by som hrať s Petrom Kaspřákom v strede obrany. Do stredy sme dvojfázovo trénovali. Lebo po piatku sme si všetci viac vstúpili do svedomia a začali na tréningoch ešte viac drieť. Tréner nás nabádal k väčšej aktivite, snáď sa to v Trnave prejaví,“ cituje internetová stránka www.fcnitra.sk slová Jána Harbuľáka, ktorý počas jesennej časti sezóny 2010/2011 zbieral zápasovú prax v druholigovom tíme MFK Topvar Topoľčany.

Verím, že prehra so Senicou nás nakopne. Vieme, že Trnava je ťažký súper, ale v domácom prostredí jej určite budeme chcieť sťažiť pozíciu a podľa možností odísť aj s bodovým ziskom,“ naznačil Ján Harbuľák smelé ambície Nitry pred duelom 21. kola Corgoň ligy. Prípadným posunutím Petra Kaspřáka do stredu obrany zostáva voľné miesto na pravom kraji, kde doteraz alternoval Igor Kotora.

Práve plátanie zadných radov, ako aj naprávanej naštrbenej psychiky je v týchto dňoch hlavnou témou v klube pod Zoborom. Nešťastný zápas so Senicou a najmä zahanbujúci výsledok 0:5 narobil Vrabcovi a spol. starosti vyše hlavy. Preto sobotňajší zápas so Spartakom sa pre Nitru stal veľmi ťažký. Trnavčania naposledy vyhrali v Banskej Bystrici 3:1, celkovo z posledných desiatich zápasov prehrali iba dva. Aj preto sú na tretej priečke tabuľky. V Nitre ešte doznieva zápas so Senicou, na ktorý sa tak ľahko nezabudne.

„Po analýze tohto duelu sme si povedali, kde sme robili chyby. Nechodili sme do súbojov. Seničanom sme dali príliš veľa priestoru a oni ho využili. Dali nám veľa gólov,“ uviedol stopér Martin Tóth. Nálada v nitrianskej kabíne po prvých jarných kolách je od ideálnej veľmi vzdialená. „Jasné, že keď prehráte 0:5, odnesie si to aj psychika. Dostať sa z toho musíme na tréningoch, prípadne čo najlepším výkonom v najbližšom majstrovskom zápase,“ dodal 24-ročný Nitran Martin Tóth.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan VrabecLukáš HroššoLukáš Štetina
Firmy a inštitúcie FC Nitra