Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Maturity ziaci skola ucitel
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza
2. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Decembrová výplata učiteľov bude vyššia, tvrdí Pellegrini

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – Pracovníci školstva budú mať decembrovú výplatu jednorazovo vyššiu, potvrdil minister školstva Peter Pellegrini (Smer-SD) v relácii televízie TA3 V politike. „Tento rok sa nám podarí ušetriť niekoľko miliónov eur a chcem, aby pedagogickí aj nepedagogickí pracovníci, teda viac ako 81-tisíc ľudí, uvideli v decembrovej výplate za november sumu, ktorú sa nám podarilo ušetriť,“ povedal Pellegrini.

„Bol by som rád, keby suma, ktorú z úspory jednorazovo dostanú, bola na úrovni sto eur,“ doplnil. „Netvrdím, že je to obrovský peniaz, ale je to signál, že pedagógovia sú našou prioritou a zaslúžia si to, čo ušetríme,“ dodal minister.

Ministerstvo pracuje na trvalom zvyšovaní platov

Pellegrini tvrdí, že popri tomto jednorazovom príspevku rezort školstva ďalej pracuje na trvalom zvyšovaní platov učiteľov. Minister verí, že v parlamente vznikne dohoda na zvýšení platov aj na rok 2015. Podľa Pellegriniho je tempo zvyšovania platov vzhľadom na konsolidáciu verejných financií dobré.

Minister školstva sa vyjadril aj k nálezu ústavného súdu, podľa ktorého je stanovenie minimálneho priemeru z prospechu na prijatie na gymnázium a stredné školy protiústavné. Podľa ministra si treba počkať na odôvodnenie rozhodnutia ústavného súdu.

Gymnáziá chcú selektovať záujemcov o štúdium

„Zdá sa, že problémom je samotný priemer, nie jeho výška, ale počkajme si na znenie odôvodnenia,“ povedal minister s tým, že do budúcnosti budú hlavnými kritériami na prijatie na gymnázium zrejme kombinácia prospechu, výsledkov testovania Monitor 9 a tiež prijímačky.

Pellegrini hovorí, že riaditelia gymnázií sa sami ozývajú, aby sa našiel spôsob, ako selektovať záujemcov o štúdium na gymnáziách.

Odporúčané články

Richter chce legislatívou stopnúť zneužívanie učiteľov Rast učiteľských platov je neistý, hovorí Pellegrini o sľube

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...