Dekadentná a frivolná kolekcia Chanel Resort 2013

Kolekcia Chanel Resort 2013
Foto: SITA/AP Photo/Jacques Brinon

Ak by Karl Lagerfeld učil na školách históriu, je viac ako pravdepodobné, že takto nejako by podľa neho vyzerali barok, rokoko, Mária Antonietta či Madame de Pompadour.

Farebné parochne, znamienka krásy, obrovské sukne, zamatové obojky, zlaté kaskádové zdobenia, bouclé saká a sukne, biele čipkované spodničky, mikronohavičky pod sukňami…

Kolekcia Chanel Resort 2013
Foto: SITA/AP Photo/Jacques Brinon

„Resort“ alebo „cruise collection“ je názov pre predsezónnu a posezónnu módnu kolekciu. Predstavuje akúsi umiernenejšiu verziu vytvorenú samotným návrhárom, prípadne jeho návrhárskym tímom v medziobdobí medzi zimnou a letnou kolekciou.

Jej pôvod sa datuje na koniec 70-tych rokov, keď takéto kolekcie oblečenia vznikali predovšetkým na uspokojenie žien z bohatšej vrstvy, ktoré sa pred chladným počasím utiekali do teplejších oblastí ako Florida či Karibik.

Je až neuveriteľné, do akých detailov bola najnovšia Chanel Resort kolekcia prepracovaná.

Eklekticky pôsobiace topánky na hrubých zlatých platformách, denim a ultramoderné plavky ju naopak robili súčasnou.

Medzi viac ako 200 pozvanými hosťami, ktorí boli usadení po malých skupinkách v stanoch s povinným dress kódom čiernej farby, nechýbali Vanessa Paradis, Tilda Swinton, Sam Taylor Wood, Inès de la Fressange, Alice Dellal či Aaron Johnson.

Hostia mali ojedinelú možnosť pokochať sa viac ako 70 modelmi, zacestovať si naspäť v čase a zároveň na vlastnej koži zažiť vzácny moment – vidieť Lagerfelda oblečeného v niečom inom ako je biela košeľa ku krku, čierne nohavice a sako.

Medzi prechádzajúce miesta, ktoré si Lagerfeld vybral pre prezentáciu Chanel resortu, patrili St. Tropez, Los Angeles či Francúzska riviéra.

Výber miesta je vždy nesmierne dôležitý, kedže by mal korešpondovať s témou kolekcie. Zámok Versailles, v ktorom si kedysi užívala extravagantný život francúzska kráľovská rodina, bol v tomto prípade teda viac ako dokonalý.

FOTOGALÉRIA: Prehliadka Chanel Resort 2013 vo Versailles

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu WEBNOVINY.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke http://www.barboradudinska.com/ .

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karl LagerfeldVanessa Paradis